Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjugratáshoz milyen ló lenne...

Babszi04 kérdése:

Díjugratáshoz milyen ló lenne érdemes?

Figyelt kérdés

Nos tudom hogy ez nem fajta hanem lova választja .

Nem ez lenne az első lovam ezelőtt volt egy gidránom és egy magyar félvérem . szeretnék komolyabban nekiállni az ugratásnak itt a versenyzésre gondolok. milyen lófajta lenne mégis jó. 16 éves vagyok 5 éves korom óta lovagolok határozott vagyok viszont nem igaszán szeretem az agyas lovakat . Előre is köszönöm . És még egyszer tudom hogy ez nem fajta függő :) csak kíváncsiságból hogy hol kezdjek el milyen fajták között keresgélni :)


2014. febr. 1. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
ez olyan h nekem van egy félvak 20 éves pónim.. 110 marmagas és tényleg kötőfék és szár nélkül ugrik 80at öröm nézni mennyivel megy fölé :) ő volt az első lovam gondolom másnak ezt nem tenné meg.. de van egy nagyon agyas kezelhetetlen magyar félvérem 160 marmagas és 140ig ugrik szóval két véglet mert a pónim eszméletlen nyugodt :) vagy olyant veszel ami már ki van képezve vagy ha úgy érzed te tanítod meg rá :)
2014. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pénztárcafüggő is,meg az sem mindegy milyen szintig tervezel,mert ugróló és ugróló között is van különbség. Magyar sportló, egy jól idomított telivér is jó lehet. Oldenburgi de az már drágább. 11 éve lovagolsz,lovad is volt már,akkor tudnod kell ezeket a dolgokat . A versenylovak között pedig elég sok az agyas, sokkal robbanékonyabbak egy átlag hobbilónál többnyire, persze nem mindegyik . De azért nem lesz könnyű dolgod ha nem szereted az agyas lovakat.
2014. febr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Itt az agyason az idegbeteg lóra gondolok és a mindentől megijedek :) Igen tudom hogy nehéz dolgom lesz . azért köszönöm :)
2014. febr. 1. 18:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Pénztárcafüggő. Olcsóbb kategóriában kisbéri félvér, gidrán, pályát nem látott angol telivér, esetleg még a furioso, de ez már határeset (de vannak jó egyedei), én ezt, és a nóniuszt elfelejteném a magyar fajták közül, de még a shagyat sem feltétlenül erőltetném. Esetlegesen szóba jöhet az ügető, ez is inkább akkor, ha nem volt még pályán, és nagyon esetleges - vannak köztük nagyon szuper ugrók, meg kevésbé jók is, a vágtájuk viszont sok munkát igényel.

Drágább árfekvésben tetszőleges sportló (magyar, német, holland, igazából tökmindegy, nem ez dönts - a magyar sportló felmenői közt is a legtöbbször külföldi felmenőket találsz, emlegetik itt az oldenburgit pl, hát két oldenburgi csikója, ha MO-n születik, az már magyar sportló - no ennyit erről).

2014. febr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!