Kezdőoldal » Állatok » Lovak » NYEREGVÁSÁRLÁS hogyan?

NYEREGVÁSÁRLÁS hogyan?

Figyelt kérdés
az lenne a problémám hogy nem tudom hogy kéne nyerget vásárolni. én csak a lovon érzem hogy milyen meg az a probléma hogy szerintem vannak kényelmetlen nyergek de azt úgy nem lehet megállapítani ha ló nélkül ráülsz, csak ha kipróbálod a lépést az ügetést és a vágtát (szerintem). ti hogy csináltátok?
2014. febr. 4. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is a lóra kell próbálni és ha rá tökéletes, akkor jössz te, hogy neked mennyire kényelmes.


Nemrég kerestem átmeneti megoldásnak egy olcsó univerzális nyerget, rémálom volt. Két nyerget hozattam el postán keresztül, egyik sem volt jó, amiket helyben találtam, rémesek voltak, végül cirka 3 hét után sikerült elfogadhatót találni. Az biztos, hogy a következő nyergemet nem magánszemélytől fogom venni.


A nyeregpróba nem egyszerű, itt jól leírják: [link]

De tele van a youtube is nyeregpróbás videókkal.

2014. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
gondolom nem első lovaglásod lesz saját ló saját nyereggel ezért én azt mondom h amiket eddig lovagoltál próbálj hasonlót :) meg ez is persze attól függ h ha díjlovas nyerget használtál de az ugró neked kényelmes de te galoppozni szeretnél :D na érted :)
2014. febr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
használt nyergeknél ez mindig egyszerűbb, olyat válassz, amire az eladó visszavásárlási garanciát vállal. ha megoldható keress a közelben, így nincs postaköltség, a legjobb, ha az eladó elviszi a nyerget a lóhoz és így csak akkor kell kifizetned, ha tetszik, de az is megoldás, ha elmész érte, ha első ránézésre jónak tűnik megveszed, de ha mégsem válik be akkor visszaviszed és az eladó visszaadja a pénzed (ez a visszavásárlási garancia)
2014. febr. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy ha a ló háta jól izmolt, marja átlagos, akkor szinte bármelyik nyereg jó lesz rá. Ha tudod, hogy pl. nagyon magas, ráadásul érzékeny marja van a lovadnak, akkor nyilván kivágott markamrás nyergek között keresgélsz, vagy mondjuk nem veszel egy széles nyerget egy keskeny telivérre, arabra. Ha kicsit is ismered a lovadat, akkor nem fog különösebb nehézséget okozni.

Innentől már csak az kell, hogy neked is megfeleljen. Először is azt kell kitalálnod, hogy milyen célra kell a nyereg. Ha csak hobbira és nincsenek versenyzési ambícióid később sem, akkor megfelel az univerzális nyereg, ha versenyezni is akarsz, akkor ne elégedj meg az univerzálissal, akkor keresgélj a speciális nyergek között, díjlovas, ugró stb. Figyelembe veheted, hogy mennyire fontos számodra, hogy a nyereg könnyű legyen (könnyebb nyergeléskor a ló hátára emelni, esetleg nem tudod/akarod kinn tartani a lónál és gyakran hozod-viszed) akkor válogass a könnyű, szintetikus nyergek közül, ha a bőr nyeregre esküszöl, akkor hagyd a szintetikusakat eleve. Szóval a saját igényeidet szépen nézd végig. Aztán ülj bele (lovasboltokban van bak, amire ráteheted a nyerget és bele tudsz ülni, jobb a semminél, bár igazából a lovadon fogod látni, milyen is valójában), ha kéztől veszed és lehetséges, próbáld ki. Én anno úgy vettem a Wintec nyergemet, hogy az eladó egyik lovára raktam fel (nagyon messziről vettem, nem tudtam volna hazavinni, lóra próbálni, visszavinni esetleg), megkérdezte, melyik lova hasonlít leginkább felépítésileg az én lovamra, azt nyergeltük fel. Kipróbáltam, elhoztam, tökéletes lett. :-)

2014. febr. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!