Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ágaskodó zablának milyen a...

Ágaskodó zablának milyen a hatása?

Figyelt kérdés
http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__5356351-igy-le.. Ennél a kérdésemnél ajánlottátok az ágaskodó zablát. Mivel egyre gyakoribb az a probléma, hogy kint elkezd ágaskodni meg parádézni a lovam, utánaérdeklődnék. Addig használnám csak, amíg sánta és nem dolgozhat, utána megint vastag, egyszertört olívzablával lovagolnám, mint most. Kb 6 hónap lesz a gyógyulás, attól tartok, hogy ha 6 hónapig minden nap 10 percet van kint és arra a 10 percre ágaskodóval viszem ki, akkor nem "romlik el" a szája tőle? Míg lovagoltam, nagyon jól idomított volt, hajlamos volt ráfeszülni a szárra, de sose kellett hozzá erősebb zabla. Nem ront ezen az ágaskodó? Illetve a másik kérdésem, hogy hatásos? Van, aki már használt ilyet? Köszönöm előre is a válaszokat, jöhet pozitív meg negatív vélemény is, mindenre kíváncsi vagyok, én még sose használtam ágaskodót, mert amíg minden nap lovagoltam a lovamat, addig nem merült fel olyan hogy ne tudnám kezelni.
2014. febr. 9. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ágaskodót a galoppon használnak a telivéreknél,elsősorban nem lovaglásra,hanem felvezetésre,frissebb lovat azzal sétáltatnak stb.

Semmi baja nem lesz tőle a lónak.Annyi előnye van,hogy könnyebben meg tudod fékezni.

Akkor árt a ló szájának,ha valaki agyatlanul használja,szétrángatja a ló száját vele.

2014. febr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is csak vezetésre használnám, mert mindig elkezd akciózni kint, és így sose fog meggyógyulni a lába, mert csak tovább terheli minden sétánál.
2014. febr. 9. 18:20
 3/4 anonim ***** válasza:
általában felvezetésnél gyakoribb esetben galopp lovaknál szokták! (néha még futamba is rajta hagyják) olyan kegyetlen nagy erőhatást gyakorol a ló szájára, hogy elméletileg nem ágaskodik tőle..:\ szerintem nem a legjobb dolog :\ hiszen maga a zabla már kényelmetlen a lónak, most oké a mi szánk nem úgy van kialakítva de ha valamit (persze higiénikusan :D) na már az kényelmetlen.. és akkor még feszítő meg ágaskodó meg nagyzabla minden :\ és akkor ha azt még rángatják is ...
2014. febr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a telivéreket ezzel vezetgetik, megszokják és úgy vezeted az épp 20 liter zabtól bepörgött telivért vele, mit egy normális lovat kötőféken. de nem tudom egy felnőtt ló, ami ilyet még nem látott mit szól, ha beteszik neki.

nekem telivérem van és a kezdeti időszakban kölcsön kellett kérnem egyet, mert anélkül képtelenség volt vezetni, a kötőféket nem is ismerte és előszeretettel ágaskodott. a herélés után ez elmúlt és megszokta a kötőféket. de nem tudom az ágaskodóhoz mit szól egy ló, szerintem próbáld ki, de úgy, hogy mondjuk kötőfékre kantározol rá az ágaskodóval és legyen egy kötél a kötőféken, egy másik pedig a kantáron, ha nagyon hisztizni kezd attól, ahogy fogod az ágaskodót, akkor inkább a kötőféken lévő kötéllel vezesd tovább, nehogy hanyatt vágja magát.

2014. febr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!