Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovamnak túl sok az energiáj...

A lovamnak túl sok az energiája, de a takarmányt nem szeretném megvonni tőle. Valaki ismer olyan tápot ami kevés energiát ad neki de hizlal?

Figyelt kérdés
Arab lovam van és a lovardában ahol tartom télen nem tudja rendesen lemozgatni magát karámban. Próbálok minél többször kimenni hozzá, de előfordul, hogy nem tudom mindennap lemozgatni és ilyenkor nagyon tele van rá se tudok ülni... Elég vékony jószág hizlalni szeretném olyan takarmánnyal amiből nem nyer sok energiát.
2014. febr. 21. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt a problémám nekem is, a kisbéri lovam vékony volt, de menőkedve rengeteg volt táp nélkül is. Én reggel este 1-1 fándli zabot azért adtam neki, hogy tudja magát fűteni. A zab viszont nem hizlal, csak energiát ad. Árpa, és kukorica az, amitől energiája nem lesz, viszont kerekedik tőle. A kukoricával óvatosan, mert attól izzadékony lesz, ha sokat kap. Én nem értek hozzá, hogy milyen a jó árpa, meg a kukorica, úgyhogy tápot vettem, mégpedig a Horze lovasboltnak a Mühldorfer Korn plus zabmentes tápját. Ennek kb a fele kukorica, a fele árpa, szépen látszott is a lovamon. Illetve lucernát is lehet neki adni, bár attól energiája is lesz.
2014. febr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A lovadnak nem "túl sok" az energiája, hanem túl kevés a mozgás, amit kap. Aki arab lovat tart, az szokjon hozzá a gondolathoz, hogy egy energikus lófajta tulajdonosa.


Legyen minden nap karámban, akkor is, ha tél van, hideg van, sár van, stb és szálas legyen mindig legyen előtte. Lovaglás előtt futószárazd le. A bevitt többletenergiától hízik a ló, olyan nincs, hogy hízik, de kevesebb az energiája.

2014. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem van olyan, hogy hízik és kevesebb az energiája, láttam én már elhájasodott lovat, aminek megmozdulni se volt kedve... de egy arabnál ez nem igazán elképzelhető.


egyet értek, hogy az arab már csak ilyen, gondolom ezzel tisztában voltál, amikor vetted. van olyan takarmány, ami kimondottan csak hizlal és tán még le is kómásítja a lovat, ez pl. a rozs, de azt csak 10%-ban szokás adni, vágóra hízlalandó lónak (ismertem olyat, aki 100% rozzsal etette a lovait, azok voltak ilyen bágyatag kövér jószágok). az árpa ilyen szempontból sokkal jobb, mint a zab, de attól is teli lesz a *csája (vagyis nem attól, hanem attól, hogy keveset mozog).


Tápok közül bármelyik zabmentes jó lehet, a legolcsóbb a rákosmenti, van abban minden (tán még szója is).


én mindenesetre inkább látom gyogyósnak és telinek a lovam, mint soványnak (tudom miről beszélek, telivérem van, bár ridegben, tehát ott is mozog és lovagolom is eleget, de tolni is kell bele a kaját kenyérlapáttal, hogy jól nézzen ki és 1 hét kihagyás után már keresztet kell vetnem felszállás előtt, pedig nem vagyok vallásos...)

2014. febr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Arabot ne zabolj, az arab ló alap takarmánya az árpa. Energiát az is ad, csak nem annyira zizi tőle. Amúgy meg ne álmodozz, az arabok már csak ilyenek. Az első fél óra az enyémen is necces, utána kezd kicsit nyugisabb lenni. Én árpát etetek, kevés kukoricával és korpával. Jól néz ki a ló, de megy is mint a távirat....

Esetleg próbálhatsz valami gyógynövény keverékes tápot, a nagylovasban láttam, Cavalor Pianissimo, de tapasztalatom nincs vele kapcsban. Nézd meg, mit írnak róla, hátha...

[link]

2014. febr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Közben eszembe jutott a táp, amivel én is fogok etetni. Ez kifejezetten hízótáp, ez is főleg árpa, de olcsóbb, mint amit Gabka linkelt: [link]

A St. Hippolyt egy nagyon jó márka.


Vannak kifejezetten élénk vérmérsékletű lovaknak való tápok is, nézz körül, de lusta, kövér disznó egyiktól sem lesz, az 100%, max. kövér energiabomba.

2014. febr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) persze tudom hogy alapból tele van csak most kicsi karámban van és nem mozog ezért volt még problémásabb.. A tápokat kifogom próbálni köszönöm :))
2014. febr. 22. 10:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, az enyémnek a téli hónapokban magnéziumot szoktam adni, ez az idegeire is nyugtatólag hat, és mivel kevesebbet tudom mozgatni, ezért valamennyire a mozgáshiányt is kompenzálja, az izmainak is jót tesz. Nyugodtabb tőle, jobban viseli a kevés mozgást, de róla is tudom, hogy kisbéri, úgyhogy úgy is kezelem, hogy "lomha, kövér" sose lesz... :)
2014. febr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ÓÓ köszönöm! :) a magnéziumot kifogom próbálni :))
2014. febr. 23. 16:23
 9/9 anonim ***** válasza:
A magnéziumot én is csak ajánlani tudom,csontjainak is nagyon jó,én is szedek gazdiként,úgyhogy saját bőrömön is tapasztalom pozitív hatsait.:D
2015. jún. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!