Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudtok olyan helyet, ahová...

Tudtok olyan helyet, ahová örökbe lehet adni lovat?

Figyelt kérdés
Van egy lovam, de sánta. A szüleim fizetik a tartását, de azt mondták, hogy ha nem gyógyul meg a lába és nem lovagolhatom többet, akkor új helyet kell neki keresnem, mert ők nem akarják így tovább fizetni a költségeket. Vágóhídra semmiképp nem akarom küldeni, úgyhogy azt ne is javasoljátok. Olyan helyet keresek neki, ahol befogadják úgy is, hogy nem lovagolható, vagy csak nagyon keveset. (Néha egy-egy laza lovaglás) Szeretném, ha leinformálható helyre kerülne, mert ha az új "befogadójánál" az első héten kamionra teszik és viszik vágóra, akkor nem nyertem semmit. Úgyhogy olyan helyek érdekelnek, ha esetleg ismer valaki ilyet, ahol társlónak, vagy házi kedvencnek, vagy hasonlónak keresnek lovat.
2014. febr. 22. 22:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bottyán Equus és Noé,őket lehetne megkérdezni.De talán a Rex Alapítványt is,az Állatszigeten vannak lovak.
2014. febr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 db huszonéves angol telivér kancának a Maderon Baráti Kör talált kitűnő helyet,számot küldöm PÜ.
2014. febr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Van hogy magánszemély is fogad be lova mellé társat hogy ne legyen egyedül, érdemes fészen a lovas csoportban hírdetést feladni. De jól nézd meg, kinek adod a szeretett lovadat, nehogy úgy járj mint én. Örökbe adtuk őt mert kehes volt és legelőre volt szüksége de nekünk az nem volt. Az új gazdája viszont kiéheztette őt é még csak legelőt sem kapott. Haza akartuk őt hozni, de a szállítás előtt bezabáltatták (szerintem direkt) és kólikában elpusztult. Állatorvost nem voltak hajladók hívni ezért azt is mi intéztük, mi fizettük, majd az elszállításáért is egy vagyont húztak le tőlünk és még csak el se vitették hanem kidobták a határba, persze ezért az önkormányzat akinek a hatáskörébe tartotozz eljárást indított, és most édesapámék épp elutaztak, hogy elmenjenek a bírósági tárgyalásra. Hiába készült elajándékozási szerződés, minket is belevontak mert pénzt adtunk az állítólagos elszállításért.

Nem is beszélve a lelki veszteségről.

Vigyázz, hova adod! A legjobb, ha valamelyik alapítványhoz kerül

2014. febr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bottyán Equus Hungária egy kitűnő menhely ahol szinte bármikor mehetnél meglátogatni, de ha nem menhelyre akarod szerintem még jelképes összeget is elkérhetsz érte, egyik barátnőm is így volt vele.. ő ajándékba kapott egy csikót aztán később az anyját bértartásra vitték.. de a gazdáját sehogy se tudta elérni már azt a bizonyos pénzösszeget se kapta és semmi hírt, aztán nem tudta tovább tartani ezért egy öreg házaspárnak adta oda(ismétlem jelképes összegért). most egy hektárnyi területen futkos pár másik lóval és pár barikával.. de ha nem menhelyre adod én javaslom, hogy vigyázz a kupecokkal sajnos erre is van egy ismerős történetem!
2014. febr. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd át a hirdetéseket, de nagyon legyél résen. A Bottyán Equus nem fogja befogadni, de lehet nekik jelezni és ha valaki ténylegesen örökbe szeretne fogadni egy munkaképtelen lovat, akkor tudnak közvetíteni köztetek.


Azt javaslom, hogy a paci.hu örökbefogadás topikjába tedd fel a lovat, nagyon megbízható társaság, talán lenne helye, mint társló.


De mindezt csak akkor, ha már megtettetek mindent és nem fog már soha rendbe jönni a lába, mert a ló a tiéd, a te felelősséged, hogy biztosíts számára minden szükséges orvosi kezelést.

2014. febr. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Persze, én is így gondoltam. Nagyon remélem, hogy meggyógyul a lába, bár már hónapok óta hiába kezeljük, de még pár kezelést megpróbálunk. Ugrani biztosan nem lehet vele többet, de nekem az is elég lenne, ha díjlovagolhatnék vele, sőt, én sántán is megtartanám, mert nagyon szeretem, de a szüleimet is értem, hogy nem fizetnek ki közel 100 ezer forintot havonta lótartásra, ha nem sportolok, mert annak nincs értelme. Ha csak könnyű munkát lehet vele végezni, akkor a lovasiskolának ajándékozom, napi 30-60perc használatra, ők örülnének egy jól képzett megbízható oktató lónak, én meg továbbra is minden nap látnám. Vagy meghirdetem, hogy kibérelhetik kezdő gyerekek. Ha egyik lehetőség se működik, mert még ennyi munkát se végezhet, akkor kell csak megválnom tőle.
2014. febr. 23. 16:00
 7/13 anonim ***** válasza:
Én nem bíznék abban,hogy egy lovasiskola azért tart egy lovat,hogy naponta csak egy kevés munkát végezzen.A takarmányozási költség olyan drága,hogy jobban megéri nekik egy teljes körűen használható ló.Az ilyen helyek nem jótékonysági intézmények sajnos,hanem üzleti vállalkozások.
2014. febr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A könnyű munka a lovasiskola szöges ellentéte, akkor add oda a lovat, ha semmi jót nem akarsz neki, illetve ha azt bírná, a normális síkmunkát is bírná alattad.


A másik, hogy nem csak százezres bértartás létezik. Ha nem kell senkinek és rossz helyre nem adnád, átviheted olyan ridegtartásba, ami cirka 30 ezerbe kerül, jó helyen lesz, a tiéd lesz, nem bántja senki. A legjobb mégis az lenne, ha rendbejönne vagy társlónak elvinni valaki.

2014. febr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A facebookos keresgéléssel óvatosan.

Ismerősöm lovának egy év pihi kéne, utána meglátjuk, lehet-e lovagolni. Így nem bírta finanszírozni a tartását, keresett helyet, ahol társlovat keresnek.

Nah mint utólag kiderült ez egészen pontosan azt jelenti, hogy mikor érte jöttek, megkérdezték melyik lába van kicsit megdagadva? A beteg kétszer akkora volt, mint a másik, jegyzem meg. Egy hét múlva már ültek a lovon, az óta is rendszeresen lovagolják, a képeket nézve elég csúnya a lába.

Nem sánta, nem is volt, úgyhogy nem veszik komolyan. De ettől függetlenül ínsérülése van, amit figyelmen kívül hagynak.

Szóval nagyon óvatosan nézz helyet magánszemélynél.

Bottyán Equus pedig szerintem nem ilyen esetekkel foglalkozik. Így is nagyon sok ló van náluk, hogy életet mentenek. A te eseted nem sürgős, és életveszélyes.

2014. febr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Persze, a menhelyekre semmiképp nem adnám, maximum érdeklődnék náluk, hátha tudnak neki helyet ajánlani. A lovasiskolára csak azért gondoltam, mert én is ott dolgozok, és ott kezdtem lovagolni még nagyon régen, minden nap kijárok, és így mellettem maradhatna, de én is tartok tőle kicsit, hogy többet kéne dolgoznia, mint amennyi egészséges lenne neki, és ha azt a munkát bírná, akkor akár én is lovagolhatnám. Facebookos keresgéléstől ezért félek én is, innen a lovasiskolából is vittek már el így lovat, aztán azóta se veszik fel a telefont... :(
2014. febr. 23. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!