Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csődört csődör pónival?...

Csődört csődör pónival? Bővebben lent~

Figyelt kérdés
Elsőnek borzalmasan hangozhat, de van egy fiatal csődör csikóm, akinek kancatársasága van, de még nem tervezem herélni mert csökött, viszont így nem érintkezik más lovakkal, csak amíg felügyelet alatt van, viszont így előfordul az hogy az emberrel próbálkozik. Van a szomszédban egy póni csődör aki szintén egyedül van és teng benne az energia hogy vágtázhasson megállás nélkül. Szeretném átvinni a pónit az enyémhez hogy lemozgassák egymást és mindketten társaságban legyenek, természetesen felügyelet alatt. Az én lovam különben nagyon szubmisszív más lovakkal szemben.

2014. febr. 23. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Mén-re gondoltál, ugye ? A csődör a heréltet jelenti.
2014. febr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát ha nem lesznek egymásra rossz szemmel, itt értem azt hogy támadnák egymást és jól meg vannak szerintem semmi akadálya, viszont én is próbálkoztam már ilyennel fél óra alatt elég durva sebek mert ugye közéjük se szeretne menni ilyenkor az ember.. most én vagyok hülye vagy a csődör tényleg herélt.. csak mert ezen az oldalon én már azt is olvastam hogy egy (akkor így írom hogy tiszta legyen) fiú ló csak akkor mén ha megvannak a vizsgái meg ilyenek
2014. febr. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A csődör népiesen jelenti a mént. A csődör csődör, a herélt az ivartalanított hímnemű ló.
2014. febr. 23. 23:14
 4/11 A kérdező kommentje:
A póni egy shetlandi, 6 éves csődör, az enyém egy idén két éves magyar félvér, eddig mindig őt püfölték el, kanca is, csődör is egyaránt, a shetlandiról nem tudok sokat, csak annyit hogy óvodában gyerekek lovagolták, de a tulaj belefáradt a gondozásába. Az én lovamnak speciel most mindegy, egy kutyával vagy akár kecskével is játszana,de nem rakom közé a bértartó csóri kecskéjét... ezért akarom hogy hétvégente lemozgassák egymás agyát a pónival.
2014. febr. 23. 23:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg felügyelet alatt. Először oszd ketté a karámot villanypásztorral, elválasztva ismerkedjenek, ha így nem bántják egymást, megpróbálhatjátok összeengedni őket. Ha valamelyik nagyon dominálni akar és nagyon osztja a másikat, akkor válasszátok szét őket, de amíg csak játszanak, maradhatnak nyugodtan. Eleinte biztos lesznek konfliktusok, de ezek normálisak. Felmerült közben még egy bizonytalanság, ezt tisztáznám:

A mén a hímnemű ló aki tenyésztésben részt vesz

A csődör az a hím ló, aki nem tenyészállat

A herélt az a hím ló, aki ki van herélve. Kasztrált lónak is szokták hívni.

2014. febr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sőt paripának is szokták hívni (ezt is sokan nem tudják) mármint a heréltet...
2014. febr. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A csődör természetesen mén, vagyis ivaros fiú ló. :-)

Én nagyon vigyáznék az összeengedéssel - villanypásztorral választanám ketté őket és ha nincs gond, csak akkor engedném össze. Nagyon brutál módon el tudják verni egymást, ráadásul olyankor tuti, hogy nem fogsz közéjük menni szétválasztani őket.

A póni, mivel pici, alulról nagyon csúnyán szétharapja-rúgja a nagylovat, ráadásul irtó fordulékony, a nagynak esélye sincs olyan gyorsan reagálni, ahogy a póni - picisége miatt - teszi.

Ha viszont a nagynak sikerül elkapnia a pónit, akkor szétveri. Láttam már ilyet, a csődör a pónit a nyakánál jól megharapta, fölemelte, elhajította. Nagyon durva volt.

Lehet, hogy simán összeengedhetők, de azért első körben nagyon vigyázz.

Amúgy verekedős lovak szétválasztásához készíts oda hideg vizet, legalább vödrökbe, de jobb, ha tömlőből azonnal meg tudod őket célozni. A hideg víz elég jótékonyan hat rájuk, legalább egy fél percre elengedik egymást, akkor tudsz reagálni. De ne legyél egyedül, mindenképp olyan segítség legyen veled, aki oda mer menni megfogni az egyik lovat, míg te a másikat.

2014. febr. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
paripának és a heréltet ismerem, de már olyanokat is írnak ezen az oldalon:D
2014. febr. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 x) ***** válasza:
Hát én egyszer próbálkoztam hasonlóval, 2 sor bekapcsolt villanypásztort szedtek szét a csődörök aztán harcoltak egy kellemeset. Azóta inkább nem kockáztatok. :) De igazából lótól is függ, egy próbát megér. De tényleg nagyon óvatosnak kell lenni.
2014. febr. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem fogják lemozgatni egymást. Vagy összeverekszenek, ami egészen biztosan megtörténik, kérdés, hogy képesek lesznek-e megbékélni egymással (amire ménes esetén nagyon kicsi az esély), ha igen, akkor meg ellegelésznek egymás mellett. Inkább mozgasd le te, nekem eszembe nem jutnak csődöröket összerakni.
2014. febr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!