Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudtok esetleg valami műanyag...

Tudtok esetleg valami műanyag patkót, amit hátsó lábra lehet feltenni, hogy együtt lehessen tartani a többi lóval?

Figyelt kérdés
A lovamat minden nyáron ménesbe viszem legelni, télen meg mindig behozom egy sportlovardába edzeni. Itt azt mondta az edzőm és a kovács és mindenki más is, hogy kéne neki hátsó patkó. Fel is raktuk rá és azóta sokkal jobban megy, meg a patája is szebb. De ménesbe nem vihetem hátsó patkóval. Hallottam már műanyag patkókról, erről érdekelne tapasztalat. [link] Én csak ezt találtam, de nem tudom, mennyit bír egy ilyen? Ha pocsolyában meg vízben lovagolom, nem jön le? ha rálép a másik lábával, nem esik le? Milyen sűrűn kell újraragasztani? Ismertek kovácsot, aki foglalkozik ilyennel? Köszönöm előre is. :)
2014. márc. 1. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:

ha nyáron nem edzed, akkor minek rá patkó? nem lehet, hogy tavasztól őszig nincs rajta hátul patkó, aztán ősszel újra kap. hm?


egyébként igen drága mulatság, ha a pénz nem akadály, akkor az eddigi kovácsodat kérdezd meg, hogy ő foglalkozik-e ilyennel, ha nem, akkor ajánljon valakit.


a hátsó lábukról nem igen lépik le a vasat, hiszen az elsőről is azért jön le, mert a hátsóval belelépnek.


újraragasztani pedig ugyanolyan gyakran kell, mint a vasat újra ütni, 6-8 hetente.

2014. márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nyáron nem edzünk, viszont nyáron túrázunk, jó sokat megyünk terepen, és betonkeményre száradnak az utak, azért kell rá patkó. Meg nyáron is, azért heti 2-3 idomítóedzés muszáj neki, különben azt veszem észre, hogy terepen csak rohan mint a gőzmozdony. :)
2014. márc. 2. 21:17
 3/4 anonim ***** válasza:

na és eddig hogy volt? mert úgy írtad a kérdés elejét, mintha évek óta így lenne tartva, hogy nyáron ménesben, télen sportlovardában.

én is igen sokat túrázom, hátra mégse kell patkó... de mondjuk felénk homokos a talaj.

2014. márc. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, eddig is így volt tartva, de eddig nem kopott így a patája. (Lett egy sérülése, ami meggyógyult, de más lett a mozgása a hátsó lábának, jobban koptatja a patáit.) Hosszú lenne leírni, hogy pontosan mi történt, és miben változott a mozgás, de annyi a lényeg, hogy eddig nem volt neki indokolt a hátsó patkó, most viszont az. :)
2014. márc. 6. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!