Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyírrothadás?

Toto1989 kérdése:

Nyírrothadás?

Figyelt kérdés
Ti hogyan ,milyen szerrel kezelitek? És honnan lehet észrevenni?
2014. márc. 14. 06:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Feltűnően büdös és puha a körme. Ha nincs naponra rendszeresen cserélve a szalma alatta, és egész nap a vizes alomban áll akkor kialalul a nyírrothadás. De ha magas a páratartalom az istálóban akkor is kialakulhat. Mi valami keveréket kentünka lovak patájára amit a tanár adott, és miután sikerült elérni hogy a tehenek átköltözzenek másik istállóba, a betegség megszünt.
2014. márc. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Büdös puha nyír ami árulkodik róla. Napi fertőtlenítéssel és SBC pasztával jól kezelhető. Illetve mindig száraz alom legyen a ló alatt.


[link]

2014. márc. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elég könnyen észreveszed, hiszen patakaparásnál nagyon büdös lesz, és feketésre színeződik a nyírja körül. Nálunk sajna ki kellett várni a jobb időt, hiszen télen az egész legelőt olyan sárréteg borította, hogy abban hiába kezeltük a lovakat, a csüdsömör is előjött. A nagy nedvességtartalom, koszos alom, és trágyalé okozhatja, esetleg ezek mixelődése. Nálunk magától is eltűnik, ha a sár felszárad, de én úgy kezeltem, hogy lovaglás után lemostam a ló lábát, kikapartam minden feketés képletet, aztán jódos szappannal lemostam, hagytam megszáradni, majd SBC paszta. De a tök latyakos legelő mellett ez csak arra volt elég, hogy ne durvuljon el nagyon a helyzet, a betegség majdnem egész télen fennállt, és az elmúlt hetek során szűnt meg teljesen.
2014. márc. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én lovamnak is van, egy ideig használtunk SBC pasztát de nekünk nem nagyon jött be. Most egy ilyen lila folyadékkal kezeljük, amit bele kell csepegtetni a nyírjába (nem jut eszembe a neve).
2014. márc. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!