Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Patakaparás (? )

Patakaparás (? )

Figyelt kérdés

Ismerek egy heréltet, aki nem szívesen adja fel a lábát. Ahelyett, hogy hagyná, hogy kikaparják a patáját, kapálni kezd, néha olyan vadul, hogy kikotorja maga alól az almot és bevágja a lábát a falba. A hátsó lábát pedig vagy lecsapja, vagy kirúg.

Ilyenkor erőltessem vagy hagyjam békén (legutóbb fél órámba telt, mire feladta, de akkor is nagyon próbált csipkedni)? Másoknál is eljátssza ugyanazt.



2014. márc. 22. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet ráhagyni a lóra, mert akkor folyton ezt fogja csinálni.
2014. márc. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 x) ***** válasza:
Semmiképpen ne hagyd rá. Nyilván azért csinálja most is, mert mindenki ráhagyja a dolgot. Bár így elég nehéz lesz, ha több ember foglalkozik vele mert ha csak az egyik is ráhagyja, kezdhetitek elölről. Ha kirúg vagy csipked nyugodtan vágd jól orrba (vagy ahol éppen eléred) és szólj rá. Illetve tartsd erősen a lábát, ne tudja kiszedni a kezedből. Viszont ha megáll pár pillanatra és nyugton marad akkor azonnal dicsérd meg. És tényleg beszélj a többiekkel, hogy tegyék ugyan ezt.
2014. márc. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
meg kell suhintani olyankor ,majd megtanulja.. Ezt nem szabad ráhagyni,mert elég veszélyes és ha megszokja nagyon rossz lesz vele szenvedni...
2014. márc. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Általában küzdeni szoktam vele, de mire feladja a lábát, addigra mennem kell haza, ha nem ő az első ló, akit lecsutakolok (lovaglás után a többi lovat is ellátom sorban; először akin lovagoltam, aztán a többi). A láb megtartásával meg az a gondom, hogy nem csak, hogy össze-vissza ficánkol, de még rám is próbál nehezedni, én meg nem vagyok annyira erős, hogy megtartsam, amíg lenyugszik.

Köszönöm a választ mindenkinek! :)

2014. márc. 22. 22:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne várd elő tőle, hogy egyik napról a másikra tökéletes legyen. Ha csak feladja, gyorsan tedd vissza és ismételd. Később egyre tovább megtarthatod, de soha ne legyen olyan, hogy előbb engeded el a lábát, mint szeretnéd.

Ha csípked, kösd ki rövidre.

2014. márc. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!