Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az normalis ha ijedos egy lo...

Az normalis ha ijedos egy lo vagy a lovas tehet rola?

Figyelt kérdés
Letezik olyan, hogy ugy lett elrontva egy lo, hogy mar ijedezik s ezt nem mindenkinel csinalja?
2014. márc. 23. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
hát...ha az előző gazdája bántalmazta,akkor lehetséges.nem szoktál esetleg hirtelen mozdulatokat végezni?egy lovas is tehet róla.de ha nem mindenkinél csinálja akkor lehet hogy akinél ijedezik az bántalmazta,ezen már elgondolkodtál?
2014. márc. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem mindenkivel csinálja, akkor a lovasban kell keresni a hibát. Az esetek nagy részében nem megijed ám a ló, csak a lehetőséget keresi a munka alól való kibújásra, amit gyenge lovasnál sokszor meg is talál.
2014. márc. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem nincs problemam a loval, masoknak van. :(
2014. márc. 23. 13:26
 4/8 anonim válasza:
52%
Ht ha esetleg az elozo gazdija megfenyitette akkor ijedos. Probalj hozza lassan kozeledni.
2014. márc. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gondolom nyeregből ijedős, annak meg semmi köze nincs a "bántalmazáshoz". Ha te el tudod lovagolni, örülj neki, ha más nem tudja, az az ő problémájuk.
2014. márc. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem lovashiba. Az én telivér lovamat egyedül lovagolom, és nála is megfigyelhető, hogy nagyon érzékeny az önbizalom-ingadozásaimra. Ha valamiért kilendülok a vezető szerepből, akkor azonnal kihasználja, ijedezni kezd, bepróbálkozik bakolásokkal stb, ha helyrebillenek, akkor ellenben teljesen normális, bátor stb. Persze ez nem azt jelenti, hogy egy ló nem lehet ijedős a helytelen bánásmód miatt, de szerinem ha te bírsz vele, más meg nem, akkor az a gond, hogy ők nem lovagolják eléggé határozottan, és ahogy valaki előttem írta, ki akar bújni a munka alól.
2014. márc. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is a lovas hibája :) Az én lovam is olyan, hogy rögtön megérzi, ha a lovasa bizonytalan, és nálam rendszerint bepróbálkozik, mert tudja, hogy én még nem vagyok olyan határozott. Más alatt viszont teljesen szépen megy. Néha ott is megpróbálja, hogy márpedig ő aztán rettenetesen fél a saroktól/akármitől, de ha az elején le van állítva, utána érdekes módon rögtön érdektelen lesz számára a lóevő dolog. Határozottság!!!
2014. márc. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első lovamat mikor megkaptam,9 éves volt,na az a ló kész idegbeteg volt..félt az emberektől,félt minden mozgó,élő dologtól,de félt egy seprűtől,egy bokortól,sőt még a pucolócuccoktól is..8 évig ménesben élt,embert nem látott..aztán másfél év munka után el jutottunk odáig,hogy kikötés nélkül nyergeltem föl az udvaron,a fejére húztam a takarót,ugráltunk elötte,a hasa alatt mászkáltam,ketten ültünk rajta szőrén,versenyeztem vele..:) Aztán megvette egy kislány,háznál van egyedül(sosem viselte jól az egyedüllétet) és olyan nyugodt mint egy birka.:)
2014. márc. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!