Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány kilométert lehet megtenni...

Hány kilométert lehet megtenni lóháton 1 óra alatt?

Figyelt kérdés
egy haveromhoz akarok elmenni,30km-re lakik

2014. márc. 25. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:

ez nagyon sokmindentől függ, hogy milyen tempóban mész, milyen a talaj, domborzat (mert ha pl 2 hegyen át kell vágni, nyilván lassabb), megállsz-e pihenni.

nekem 30 km átlag 3-4 óra, ha nem állok meg, vagy csak pisilni állok meg, de nem is szoktam sietni.

azt is bele kell kalkulálni, hogy utána gondolom haza is mész, az még 30 km, ami összesen 60, ami nem kevés ám! ahhoz azért a lónak felkészültnek kell lenni, fontos, hogy egy ilyen utat ne közvetlen körmölés/patkolás után, vagy előtt csinálj.

2014. márc. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy alaposan felkészített lóval a 60ast egy nap alatt meg tudod oldani. De erre tényleg fel kell készíteni a lovat, úgy, hogy naponta lovagolod, aztán egyre többet mész vele, egyre jobban figyelsz a tempóra is.
2014. márc. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen jármódba mész ,milyenek a környezeti körülmények és főként a ló kondija számít.
2014. márc. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 pajkii ***** válasza:
nekem 7 km 20 perc ha a lovam jo kondiban van es ugy adjak a korulmenyek hogy vegig tudom ugetni vagy komotosan vagtazni. rendezd a lovad kondijat es 1-1,5 ora eleg ra. aztan ha 2 orat hagyod a vissza utat is birja. keress hatar feloli gyors utat.
2014. júl. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!