Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha egy lovat lószállítóval...

Ha egy lovat lószállítóval elvisznek több kilométerre az istállójától, hazatalálna egymaga? Vagy több lóval?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 4. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem azért sem találna haza (nyilván azért se, mert nem látta, hogy merre mentetek), mert bár elindulna, de az első útbaeső lovas létesítménynél megállna (márpedig a szaglása alapján is megtalálná a közelben lévő lovakat). tehát emiatt sose derülne ki, hogy amúgy hazatalálna-e.


a lovaknak amúgy remek iránytűjük van, amerre egyszer járt onnan már hazatalál, de annyira nem, mint egy macska...


sőt, amúgy nekem volt olyan, hogy egy lovat vezettem egy útvonalon (ahol már százszor jártunk), egy nagy kört akartam vele tenni (kb 10 km) terepen és kb 2/3ánál elengedtem, mondván most már biztos jön a lovam mellett, de hazaszaladt, de úgy, hogy visszafordult arra, amerről jöttünk, így sokkal hosszabb úton ment haza, mint ami logikus lett volna.

ez alapján azt gondolom, hogy azon az úton mennek, amerre jöttek, tehát a fejükben nincs annyira jó térkép.

2014. ápr. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Társasűggal nagyívben tenne rá, hogy merre kell meinni, amíg talál kaját addig él vadon.

Egyedül meg elsősorban ménest fog keresni.

Ez ugyanolyan, mintha veszel egy lovat és hazaviszed, nem fog visszarohanni oda, ahonnan vetted.

2014. ápr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Amugy csak az utolso hozzaszolonak mondom, es lehet vegulis ide is talal, hogy de, megtortenhet, hogy visszamegy oda ahonnan vetted. Jarok egy helyre lovagolni, ahol sok ideig volt egy poni, szerintem nagyon szerette is a helyet, csikoi is szulettek, de a gazdaja eladta. Nem tudom pontosan a tavolsagot, de talan olyan 20km-re, ha nem tobbre elkerult. Megszokott es visszament.:)) Es mar nem emlekszem pontosan, de azt hiszem az egyik csikojaval egyutt (1-2-3 eves), de nem biztos. Nem tudom mivel vittek el, de feltetelezni tudom, hogy talan loszallitoval, es visszatalalt. De sajnos ezt sem tudom pontosan. De csak, hogy tudjatok. Vannak lovak akik visszamennek.:))
2014. ápr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyon messzire viszed,akkor nem találna haza.. Ha mitudomén elviszed 5-6 km re a lovardától és kirakod,akkor ha ismeri az útvonalat (mondjuk arra szoktatok terepezni)onnan még esetleg hazamegy. De messziről nem.
2014. ápr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!