Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Normális az ha nekem csak...

Normális az ha nekem csak abból áll a lovaglásom hogy elmegyek, lovagolok, leszerelek és már jövök is el onnan? Egyszóval csak lovagolni járok és semmi más.

Figyelt kérdés

Három- négy éve lovagolok ott. Az a helyzet hogy mióta csak ott lovagolok minden egyes lovaglásom annyiból áll hogy felhívom a lovászt, mond egy időpontot hogy melyik nap és hányra legyek ott elmegyek a megbeszélt időre, leápolom a lovat amin majd kimegyünk, felszerelem, és már megyünk is, visszajövünk, leszerelem a lovat, és már megyek is haza. Egyszerűen semmi hasznomat nem veszik a lovardában és ezért nem is tudok semmit csinálni. Az még plusz hogy van annyi ember van akik éjjel-nappal a lovardában vannak hogy csak na. Van olyan néha hogy az oktatóm hoz haza olyankor általában félórával több időt töltök ott de még akkor se tudok semmit csinálni. Nincsenek ott barátaim se... annyira szeretnék pedig lovas barátokat! Akikkel együtt lehet hülyülni, szórakozni! És annyira szeretnék sokkal több időt tölteni a lovardában! Akár teljes napokat is..lovak körül lenni... hát ez a mostani helyzetben lehetetlen. A szüleim csak is abba a lovardába hajlandóak elvinni mivel a legközelebb van. De annyira szeretnék rendes lovas lenni, lovas barátokkal, és reggeltől késő estig segíteni valamit a lovak körül...és nem csak lovagolni.


14/L



2014. ápr. 11. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért, a szüleid nem engedik, hogy ott maradj vagy csak azért nem maradsz, mert nincsenek barátaid?
2014. ápr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért nem maradok ott mert mindig megvárom, megkérdezem a többieket mit segíthetek de mindig ugyan az a válasz: semmit! és hát ugye nekik csak teher vagyok ott, nekem meg kivel beszélgetnem sincs...
2014. ápr. 11. 19:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor mondjuk ápold le az összes lovat, patáikat kapard ki, stb. Kérdezd meg a lovasoktatót, hogy kivezetheted e vmelyik lovat. Ha látsz trágyát a boxban szedd le. Ha van kedvenc lovad, úgy gondoskodj róla, mintha a tied lenne. Ha akarsz vmit, bátran kérdezd a lovászokat, hogy szabad-e, legfeljebb azt mondja majd, hogy nem.
2014. ápr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz,hogy barátaid legyenek tenni kell érte. Én annak idején amikor tanultam egy tapasztalt lovast kérdeztem,hogy mi hol van. A többség szívesen segített és oda mentem ahhoz akivel együtt lovagoltam. Aztán amikor nagyobb rutinom lett akkor elkeztem figyelni, hogy melyik lóval foglalkoznak kevesebbet és én vele elkeztem foglalkozni leápoltam simiztem. Amikor látták, hogy nem csak a lovaglas a lényeg, hanem tényleg minnél több infót akarok szerezni, na akkor nyíltak meg az emberek. Volt olyan mivel en mindig előbb értem oda a lovardába, hogy az edző megkért a kezdő lovasnak nyergelni megmutatni mi hol van. De ehez kell, hogy te is akard és tenni is. Mert amit leírtál hiába szeretnéd nem lesz barátod. Az is jó pont, ha almát vagy répát viszel a lovaknak. Én mindig mindegyiknek vittem. Persze mindig megkérdeztem, hogy oda adhatom e nekik.
2014. ápr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából van egy lány aki próbál velem barátkozni. És én erre nyitott vagyok. De egyszerűen nincs mit segíteni nekik. Ráadásul csak a kedvenc lovamhoz se sétálhatok csak úgy oda, be a boxba hozzá mert ha simogatom és beszélek hozzá nekik már az is baj. Van ott olyan ló amivel kevesebbet foglalkoznak de hiába kérdeztem meg az oktatót hogy leápolhatom-e, kivihetem-e legelni..na szóval hogy foglalkozhatok-e vele de mindenre azt mondta hogy nem. Ott olyan logikák vannak hogy ha mások nem foglalkoznak vele akkor én se. Még csak csemegét is tilos adni a lovaknak. Ez egy sima falusi lovarda mégis minden olyan szigorú.

2014. ápr. 11. 21:24
 6/8 x) ***** válasza:

A lovakkal való foglalkozás nem feltétlenül kell, hogy ápolgatás, vagy trágyázás legyen. Menj végig a lovardán, simogasd meg az összes lovat, vagy nézd meg az edzéseket, stb. Igazából én sem szeretem, ha túl sok a segítség és minden lovasom csinálni akar valamit a lovakkal (kisebb lovardafélét működtetünk). Egyrészről bármi ami történik velük a lovardában, az az én felelősségem, ezért csak olyan lovasra bízom rá a dolgokat, akit sok éve ismerek és biztos vagyok benne, hogy tudja mit csinál, elég tapasztalt. Ezen kívül nem mindig jó, ha egy lóval egyszerre sokan foglalkoznak. Ahány lovas, annyiféle módszer, és ezek keveredésével elég csúnya viselkedésproblémák alakulhatnak ki pár lónál. Szóval ha ennyire lovak közelében szeretnél lenni, akkor csak ülj le melléjük, simogasd őket stb.

A barátokért pedig tényleg meg kell dolgozni. Csak legyél ott, ahol ők vannak, hallgasd amiről beszélgetnek. Ha normális, rendes emberek akkor előbb-utóbb veled is beszélgetésbe elegyednek, akiknek szimpatikus vagy úgy sem fogják hagyni, hogy csak állj ott mellettük csendben.

2014. ápr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. ápr. 11. 23:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Így van. Egy lovardában nagyon sok ember, sok lovas megfordul. Ha nem engedik, hogy magad foglalkozgass egy lóval, annak nem az az oka, hogy nem szeretik, ha valaki foglalkozik egy lóval, egyszerűen csak nincs idejük arra is figyelni, akivel épp foglalkoznak lovagoltatás címén, és még azon is aggódni, hogy akik a lovak közül sertepertélnek, ugye nem keverednek semmi bajba?

A lovakkal való foglalkozás egy hatalmas felelősség. Lovagolni mindenki saját felelősségre lovagol, de ha akkor történik veled valami, amikor a lovak körül sündörögsz, annak felelőssége a lovardát terheli.

Mi sem szeretjük, ha bemászkálnak a lovasaink a lovak közé felügyelet nélkül, és nem azért, mert nem szeretjük a lovasainkat, hanem azért, mert aggódunk értük is, meg a lovainkért is. A baj pedig nagyon hamar megvan.


Barátokat pedig tényleg nem fogsz tudni úgy szerezni, ha azért, mert nincsenek barátaid, rögvest hazamész. Maradj ott, csüccsenj le a pálya mellett, figyeld a többi tanórát, beszélgess azzal, aki szintén ott üldögél a környezetedben. Vigyél esetleg valami kártyát, sokan szívesen játszanak egy-egy rövid partit, amíg arra várnak, hogy ők is lovagolhassanak egyet :) (pl ha nincs semmi látványosság, mert nem a pályán lovagolnak, hanem kimentek terepre)

2014. ápr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!