Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Köhög a lovam, de nem súlyosan...

Köhög a lovam, de nem súlyosan. Van valami magyarázata vagy gyógymód, esetleg elmúlik? (többi lent)

Figyelt kérdés
Eddig 3 alkalommal fordult elő, lelovaglás közben első vágta után kétszer, kettőt köhögött. Ez nem fulladásos köhögés volt, nem fuldoklott, nem állt meg, csak mint amikor prüszköl a ló, csak ez köhögés. Egyszer pedig első ütemesebb ügetés után, ez volt az utolsó alkalom. Ez lehet esetleg a poros szénától, vagy a pollenektől, vagy valami más baja van? Csak ez a három eset volt, alapból nem köhögi el magát, és az edzés további szakaszában sem. Mit lehetne tenni? Szerdán jön az állatorvos hozzá, de addig is kíváncsi lennék nektek volt-e ilyen gondotok már? Esetleg valami ötlet mi lehet a baj? Az orra nem folyik, nem náthás, a többi lónak semmi náthás tünete.
2014. ápr. 12. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is előszokott fordulni, általában tavasszal kezdődik és nyár végéig elő elő fordul. A mi esetünkben a por a probléma.

A pálya is elég poros úgyhogy azt is, meg a szénáját is locsoljuk és eléggé vissza lehet fogni.

2014. ápr. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet allergia, por, de kehes ló is köhöghet csupán a munka elején. Biztosat nem lehet mondani, majd az orvos megmondja. Remélhetőleg semmi komoly, de nagyon oda kell figyelni rá.
2014. ápr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz gond vele, bármi is ez, nagyon hamar elcsíptétek. Nekem tavaly köhögött a lovam, sajnos akkor lovardai gondok miatt, nem locsolták a finomhomokos pályát, és az én lovam volt az első a karámban, mindent ő tüdőzött be. Ez az állapot nem tartott sokáig, akkor az én állatorvosom ACC-t adott neki, ezt egy hétig kapta, utána elhoztuk a lovardából (nem csak emiatt, de ez sem volt jó pont a lovi részéről), azóta nem tért vissza a köhögése, és ez már 3 éve volt.

Szerintem nálatok is a por lehet a gond, esetleg valami allergia, nem lehet minden köhögést kehességnek elkönyvelni, oda kell rá figyelni, és kikezelni. Eddig mintagazdi vagy, a többit meg majd a doki megmondja.

2014. ápr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, urtolsó, köszi szépen :)
2014. ápr. 13. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!