Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovammal "összevesztünk"...

A lovammal "összevesztünk" mondanátok kapcsolatépítő feladatot amit hátról is lehet csinálni?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 17. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Miért kell mindenáron felülni rá?
2014. ápr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Velem is előfordult már, de ilyenkor jobbat tett, hogyha nem ültem fel rá. Vagy lefutószáraztam, vagy ha mindenképpen ültem rá, akkor be és lesétáltatni kézen sétáltattam.

Beszéltem hozzá, simogattam, próbáltam megtalálni vele a közös hangot.


De volt egyszer, hogy ő volt iszonyat bunkó, de akkor konkrétan ott hagytam a pályán nyeregben, barátnőm hozta fel, nyergelte le, másnap ő hozta be a karámból, én még csak nem is köszöntem neki, csak ültem, és figyeltem, ahogy pucolja, nyergeli, majd lovagolja. Edzés közben a pályán ültem, és odajött hozzám, kibékültünk, "megdumáltuk".

2014. ápr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Na az is egy lovas,aki otthagyja nyeregben a pályán a lovat ,mert csinált valami rosszat.. Aztán majd valaki más felhozza és leszereli.. Én nem hangoztatnám ezt a helyedben lovas körökben.
2014. ápr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Én a lovasok legalja vagyok, de otthagyni a pályán a lovat... Hú apám.. Gondolom milyen mélyen megérintette a dolog, biztosan napokig sírt, hogy nem ülsz a hátára.

Amiket csinálsz a lóval, annál nagyobb megerősítés nem is kell neki, hogy ne azt csinálja, amit kellene, vagy elvárnál. Bakol egyet és már szállsz is le róla. Ennél jobbat az ő szemszögéből nem is tehetnél. Komolyan szeretnék a lovad lenni. Ingyen kaja, hesszelés egész nap... Királyi..

2014. ápr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom szegény ló hogy magába nézett amiért a kedves gazdi szünetet adott neki és békén hagyta egy napig, rögtön meg is bánta, bármit is tett. :)


Kérdező: a lovaglás maga a kacsolatépítés. Nem tudom, hogy "vesztetek össze". Ha ellenkezett a ló, méghozzá úgy, hogy tudta a kért feladatot, fel volt rá készítve, akkor határozottan, magabiztosan kell lovagolni, a tiszteletre meg kell tanítani. Ha a ló bizonytalan, akkor bátorítani kell, ha nehéz neki valami, akkor támogatni, ha ügyes, akkor jutalmazni.

Minden egyes mozdulat, egy határozott előreküldés, egy korrekció, egy pillanatnyi engedés, a szárak odadobása mind tökéletesen kifejezi a fentieket. A lovaglás olyan, mint egy párbeszéd, a kapcsolat pedig a párbeszédből alakul olyanná, amilyenné.

2014. ápr. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

6-os és 7-es válaszoló pontosan leírta a szitut.

Ha "összevesztek", lovagolj helyesen, mérd fel, mit várhatsz a lótól, ha olyasmit nem tud, amit nem is kell tudnia, azon pedig nem lehet összeveszni, egyszerűen meg kell neki tanítani.

Otthagyni nyeregben lovat a világ szégyene, aki ezt teszi, örüljön, hogy nem az én lovasom, mert kapna olyat....

Mostanában baromira elterjedt az ál-parellizők meg álsuttogók hülyesége miatt, hogy a lóval kapcsolatot kell építeni. Kell a nyavalyát! A kapcsolat épül magától, ha tisztességgel, odafigyeléssel, szakértelemmel bánsz egy lóval. Nem kell nekik semmi kapcsolatépítő baromság! Helyesen kell lovagolni, jókor és helyesen jutalmazni, szükség esetén röviden, határozottan és azonnal büntetni. A büntetés mondjuk egyetlen határozott pálcaütés és ennyi. Vagy néhány hátraléptetés. Vagy mikor mi, szitutól függően. Ettől nem fog gallyra menni a kapcsolat, a ló elfogadja a lovasát, mint felette állót.

2014. ápr. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy jól lovagolt ló, akkor is szereti a gazdáját, ha az nem foglalkozik vele földről ("természetes" módszerekkel), és attól, mert zablával lovagolod, nem feltétlen vagy bizalmatlan a lóval, csak helyesen kell bánni vele. Tedd élvezetessé a lónak a munkát, dicsérd meg, ha valamit jól csinált, de ne hagy rá, ha valamit nem akar megcsinálni, pedig tudja. Új feladatnál mindig figyeld a reakcióit, mennyire érti. Ha nem világos számára a feladat, akkor próbáld máshogy rávezetni és ha valamit jól csinált, azonnal dicsérd meg. A munkát pedig akkor hagyd abba, amikor a legjobb.
2014. ápr. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
13%

ezt az idióta megfogalmazást.xddd


sokat parellizz vele!

2014. ápr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"De volt egyszer, hogy ő volt iszonyat bunkó, de akkor konkrétan ott hagytam a pályán nyeregben, barátnőm hozta fel, nyergelte le, másnap ő hozta be a karámból, én még csak nem is köszöntem neki, csak ültem, és figyeltem, ahogy pucolja, nyergeli, majd lovagolja. Edzés közben a pályán ültem, és odajött hozzám, kibékültünk, "megdumáltuk"."


Sírok :D mondd, hogy ezt csak viccből írtad..

2014. ápr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még annyit írnék a lovát otthagyó lovasnak, hogy a ló akció-reakcióban gondolkodik, ami pár másodperc. Mindent, ami történik, a pár másodperccel azelőtt történtekkel tud csak összekötni. Tehát ha ellenkezés után pihenőt kap, akkor azt tanulja meg, hogy ellenkezés=pihenés, ha a ló ellenszegül, majd abbahagyja és akkor kap büntetést, azt szintén nem fogja érteni, hiszen miért is kapna büntetést, hiszen megállt? Néhány másodperce van a lovasnak arra, hogy jutalmazzon vagy büntessen egy viselkedést, mert különben csak összezavarja a lovat.


A kézen való munkát, parellizést, bárminek is hívjuk, hasznosak tartom abban az esetben, amikor a ló új feladatot tanul, de a jutalmazás-korrigálás ugyan úgy működik nyeregből is, ugyan úgy tereli a lovat a jó irányba, mint földről, szóval egyik sem építi jobban a kapcsolatot, mint a másik.

2014. ápr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!