Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan tudom, ha a ló már...

Honnan tudom, ha a ló már elfáradt és már nem szeretne tovább menni?

Figyelt kérdés

Ha pl kiegyek terepre egész napra honnan tudom , hogy most megpihenjünk vagy csak lépjünk ?


milyen jelet , hangot vagy csak lassabban mennek ?


2014. máj. 5. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Pont ezen gondolkodtam ma én is mikor láttam egy fogatot. :)
2014. máj. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy ad jelet például fogatban, hogy szóra nem indul azonnal, makacskodik, megáll, látszik, hogy nyűgös. Lassú lépésben nem fárad el hamar. Ha elkezd engedetlenkedni, nem akar indulni, látszik hogy pihenne szóval meglátod majd.
2014. máj. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Láthatod abból is, hogy lépésben milyen a menőkedve. Lendületesen halad előre, akkor is, ha csupa víz már a nyaka, vagy alig vonszolja magát, és kedvtelenül ballag?


De egyébként ha egész napos terepre mész, akkor illik egy 3-4 óra lovaglás után pihenőt tartani, mindegy, hogy milyen menőkedve van a lónak. (A ló általában csak akkor mutatja nyíltan, ha lovaglás közben már fáradt, amikor már tényleg nagyon kifárasztottad. Idáig nem érdemes eljutni, ha egész nap lovagolni akarod. Hidd el, attól, mert esetleg lendületesen halad veled 3-4 óra után is, még jól fog esni neki egy kis pihenés.)


Fontos azonban, hogy a pihenő előtt lépjetek legalább 10-20 percet, hogy lemozgasd az izmait, és ne merevedjen le a ló a pihenő közben. Válasszatok egy szép rétet, ahol ellegelészhet, te meg leülhetsz a puha fűbe szusszanni egyet, aztán egy max félórás lazulás után folytathatjátok az utatokat.

2014. máj. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De talán a 3-4 órával sokat is mondtam, inkább 2-3 órára javítanám. Előző voltam.
2014. máj. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha azt látod,érzed hogy csizmára nem indul meg lendületesen,oda kell csípned a pálcával akkor már valószinűleg fáradt.De ahogy elöttem is elmondták 2-3óra után érdemes megálni.
2014. máj. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én lovam nagy színész, mert ha tele a segge, akkor is néha úgy kell rugdosni, aztán vágtánál meg alig lehet megfogni.

2-3 óránként jó kicsit pihenni, neked is meg neki is, persze ez függ az edzettségtől is.

Amúgy a lovad kedvén is érzed mikor menne, főleg mikor már összeszoktatok.

2014. máj. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
pl rúgja a port, mert alig emeli meg a lábát. ez is egy jel. de a józan ítélőképességedre kell hallgatni és nem addig menni vele, amíg ki nem purcan, mert vannak lovak, amik orrvérzésig mennek és egyáltalán nem mutatják a fáradtság jeleit.
2014. máj. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm lehet hülyeség de én kb fél óra vágta aztán pici ügetés majd pihi és lassan sétálunk és majd újra :)
2014. máj. 6. 14:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért az a félóra vágta függ a tereptől és a ló edzettségétől is. Egy síkterepen el lehet ezt érni, de ahhoz a lovadnak meg neked is meg kell tanulnod, hogyan gazdálkodjatok az erőtökkel, pl a vágtának is egy kényelmesebb lassúbb tempót lőjj be. De azért a 30 percre rá kell gyúrni, elő kell készíteni, megfelelően takarmányozni.
2014. máj. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!