Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van olyan növény amit otthon...

Van olyan növény amit otthon meg tudok termelni a lovaknak és nem lesz tőle bajuk?

Figyelt kérdés
Kukorica, répa, alma ezeket tudom.
2014. máj. 31. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Az összes növényt meg tudod termelni otthon, a kérdés a mennyisége, ahhoz kell hely.
2014. máj. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy az összeset, akkor úgy kérdezem, hogy mi az amit ehet is, pl tököt ehetnek?
2014. máj. 31. 15:28
 3/8 anonim ***** válasza:
A mienk nem eszi meg a tököt. Nagy terület kell, amin hagyod nőni a füvet és levágod, szárítod. Szóval széna kell nagy mennyiségben. Zabot esetleg még termeszthetsz, de azt se konyhakert nagyságon kell.
2014. máj. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha ilyen "finomságokra" gondolsz, akkor sajnos lóízlés válogatja, hogy mit esznek meg és mit nem, attól is függ, hogy mellette milyen kaját kap. pl. a céklát van amelyik ló imádja, van amelyik nem eszi meg, van amelyik csak télen, amikor nem jut friss zöldhöz. tökből inkább a sütőtök amit szeretnek és a görögdinnye, azt a legtöbb ló szereti, a héját is szeretik, én a közepét inkább magam eszem meg. :)
2014. máj. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tököt, uborkát, borsót, babot NE! (Bár a tökben és uborkában nem vagyok biztos, de úgy tudom, nem szerencsés lónak adni... hüvelyes termést viszont semmiképp!!)


Amit megtermelhetsz nekik, az tipikusan a répa, alma, kukorica, ahogy te is írtad. Kukoricával vigyázz, mert nagyon könnyen elhízhat tőle (vagy nem tudom, milyen célra akarod termeszteni).

Szeretik egyébként a görögdinnyét is, bár én biztos nem bírnám ki, hogy ha már egyszer megtermelem azt a dinnyét, ne én egyem meg :D De ha esetleg ti is enni akartok belőle, nem fognak megsértődni, ha nekik csak a lerágott héj jut, azért is nagyon hálásak tudnak lenni! ;)


Ami még tipikus konyhakerti növény, az a karalábé, karfiol, petrezselyem, zeller, saláta, spenót és sóska, hagyma, fokhagyma, kapor de szerintem ezekkel nem érdemes ugyebár kísérletezni :)

2014. máj. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Illetve most látom hogy van akinél szereti a ló tököt, szóval akkor ezek szerint bajuk az nem lesz tőle. :)
2014. máj. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Takarmányrépát, kukoricát termelnék meg, ha lovam lenne kertben. A kalászos gabonaféléket már nem olyan egyszerű kertméretben, kézzel művelve vetni, de a répa és kukorica egyszerűen vethető, kapálható, kezelhető.
2014. máj. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen ilyen "finomságokra" gondoltam.

Kukoricát télre egy keveset szoktatás után, nem egész évbe a nagy fűtő értéke miatt ugyebár, köszönöm szépen a válaszokat :)

2014. máj. 31. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!