Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyikből lehet olcsóbban és...

Melyikből lehet olcsóbban és jobban kijönni? Az otthoni tartásból vagy a bértartásból?

Figyelt kérdés
pl.: ha otthon tartjuk, nem kell fizetni mondjuk a boxért, de otthon meg fel kell építeni... meg bértartásnál lehet a pályákat használni...szóval úgy mindent összevetve, melyik a jobb?
2014. máj. 31. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az otthoniból. Talán a költségek nem úgy fognak eloszlani, mint a bértartásnál (fix/hó), hanem lesz egy-két csúcs (takarmánybeszerzés, boxépítés, stb.), de hosszabb távon gazdaságosabb. Egyébként sok helyen a bértartásban nincs benne a pálya/fedeles használata... Viszont érdemes mérlegelni: a bértartott lónál van, aki néz rá minden nap, ha véletlenül úgy adódik, az otthoninál ezt is meg kell oldani. Nézz szét, milyen bértartási lehetőségek adottak a környéken, készíts költségvetést, állítsd szembe az otthoni költségeivel, aztán írd fel mindkettő előnyeit/hátrányait, talán úgy könnyebb lesz döntetni.
2014. máj. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem pestet vesszül alapul, akkor vidéken egy átlag lovardában 10-30 ezer Ft a tulaj haszna. De, közben egy normális homoks pálya 1 milka, egy könnyűszerkezetes fedeles 10. Ezt a büdös életben ki nem termeli az ember otthon abból a 10-20k spórolásból.
2014. máj. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem otthonra senki nem akar fedelest meg homokos pályát :D
2014. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Otthonra valószínűleg nem akar, de ha van igénye normális munkát végezni a lovával, szüksége lesz rá, és ha ez így van, a bértartás máris jobb megoldás.


Szerintem egykébként máshonnan kellene a kérdést megközelíteni: mire van szüksége a lovamnak? És nekem? Meg tudom-e ezt valósítani otthon és ha igen, mennyiből? És csak itt jön be az, hogy a költségeket összehasonlítjuk. Lehet lovat tartani havi 15 ezerből is, csak nem biztos, hogy érdemes.

2014. máj. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem.. :) köszönöm a válaszokat! Igazából több, mint valószínű, hogy amíg én nem tudok venni magamnak, nem lesz lovam, de addig legalább felkészülök minden apróságra. A pályák miatt nekem a bértartás ezek szerint jobb lenne, mert versenyszerűen szeretnék lovagolni, ha lesz lovam.
2014. jún. 1. 16:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor az otthoni tartás abszolút felejtős, mert egy egyszerű homokos pálya is óriási beruházás és földmunka.
2014. jún. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én itthon tartom a lovam. A körényken van lovarda de nincs olyan közel hogy minden nap eltudjak menni. Így hogy itthon van minden nap tudok vele foglalkozni , látom mit eszik meg, ha veszek neki valami plusz szemes takarmányt pl v mi tápot akkor azt 100%ba csak Ő eszi meg nem adnak más lovaknak belőle, látogatók nem adnak neki semmi nassit, stb. Persze erről kinek mi a véleménye és jobb szerintem hogy itthon van mint máshol. Pl.már több embertől is halotam hogy a látogatók a lovát csokival és egyéb hülyeségekkel kínállgaták,a takarmány néha penészes, az oda vitt szemes takarmányt meg se kapta a ló, a bértartók egymás közt a felszereléseket lopkodták, stb. Més sosem volt lovam bértartásba így saját személyes tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatba de a hallotak miatt bizonytalan vagyok.Persze nem állítom hogy minden lovardába ez van !!! Csak a körények ilyenekről hallotam .Csak a véleményem mondom .... Persze nincs homokos pályám se akadály park semmi mivel nincs adott terület rá inkább terep lehetőség van , de hobbistaként tökéletes :)
2014. jún. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!