Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy ilyen ló nagyjából mennyit...

Egy ilyen ló nagyjából mennyit ér?

Figyelt kérdés

Hat éves, külföldi papírokkal rendelkező, tisztavérű fjord kanca, 151 centis marmagassággal. Belovagolva, tehát szépen lehet hajlítani mindkét oldalra, rúd fölötti ugrásváltást tudja, futószáron szóra dolgozik, terepbiztos, nem bakol, nem sunyít, ember- és gyerekszerető. Díjugratásban 90 centiig pályabiztos, kocsiba tanítása megkezdődött.

Egy ilyen lónak mennyi mostanában az ára?


2014. jún. 11. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem 5-600 ezret el lehet érte kérni,sőt..
2014. jún. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

800.000 Ft

Vagy több...

2014. jún. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én olyan egymillió körüli összegre mondanám.

Ha esetleg menne a magasabb akadály (valamint hozza az eredményeket - ez meg tudja dobni az árat) akkor lehet több is.

2014. jún. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt így látatlanban elég hülyeség találgatni,származása is mérvadó,ugrásváltás elég alap,a hajlíthatóság megint egy alap dolog,90 cm es pályás lóért meg 800 ezer vagy az 1 milla elég sok lenne azért,főleg egy fjordért,még ha külföldipapíros akkor is. 3-400 ezer nagyon max,de látatlanban elég nehéz.
2014. jún. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tehát egy korrekten, de alapszinten belovagolt kancáról van szó (ezt jelenti a "belovagolt" jelző, még ha manapság a "belovagolt" lovak többsége ennek a közelébe sem ér, akkor is). Cirka 600 ezernél többet kétlem, hogy adnának érte, szóval én olyan 650-ért hirdetném meg, nagyon maximum, de profi fotókkal.

Akit komolyan érdekel a versenysport, az ennyiért már sportra alkalmas felépítésű lovat vesz, vagy feljebb megy egy kicsit és már versenytapasztalattal rendelkező lovak közül is válogathat. Igaz, akár ennél kevesebbért is vehet haflingit, amit pár hónap alatt fel tud hozni erre a szintre.

2014. jún. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hé, ez természetes, aki ugrani akar magasabb szinten, az ne fjordot vegyen, tényleg nem azért írtam, hogy milyen szipi-szupi, de gondoltam úgy tisztább képet kaptok, ha leírom, mit tud, nem csak annyit, hogy belovagolt.

Hát, lovassal eddig 115 centiig mentünk el, biztosan több is van benne, mert azt könnyedén vette, egyszerűen csak nem szeretném elsietni, mert B0-án kívül máshol nem akarnék indulni vele. (Mert nem az eladásáról van szó, valaki ajánlott egy cserét, az általa mondott ló nagyjából félmilliót ér, de én nem hittem, hogy a pónim rajtam kívül másnak is érhet ennyi pénzt.)

Ettől persze szörnyen büszke vagyok rá, mindenkinek köszönöm, akinek válaszolt.

És ahhoz képest, hogy az általatok mondott árnak nagyjából a feléért vettük, nagyon jó látni, hogy a belé fektetett munka - ha szükség lenne rá - így is megtérülne.

Köszönöm a válaszokat! :)

2014. jún. 11. 22:56
 7/7 anonim ***** válasza:
azért mert itt pár "hozzáértő" egyből kiborítaná az utolsó fillérjét is ,ne legyél túl bizakodó kedves kérdező. Ezek mindenért milliókat adnának ,még egy szamárért is.) nevetséges.... Azért ennyiért ne hirdesd meg,irányár 500 és mert úgyis alkudnak,de 400 ezernél nem ér többet.
2014. jún. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!