Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 1) A patkóra hogyan teszik...

1) A patkóra hogyan teszik fel a patkósarkat? 2) Milyen esetben kell patkósarok?

Figyelt kérdés

1) Látom hogy a patkósarok menetes, de a patkón nincs ilyen hely. Ezt hogyan rögzítik?

2) Van aki azt mondja, hogy a patkósarok kell, mert nélküle nem ér a patkó semmit, sőt akárhány patkolt lovat nézek, mindnek van patkósarka. Van ki viszont azt mondja, hogy ez hosszútávon ártalmas, csak versenyre kell feltenni, egyébként meg felesleges és árt. Akkor most mi az igazság kell -e vagy sem?


2014. jún. 12. 19:56
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkié hasznos volt! A több napos túrát csak azért hozam fel, mert valóban nem a sebesség, hanem pl ha már a túra közepénél vagy és esett az eső pl éjszaka és tiszta takony a föld, nem mondhatod, hogy oké akkor ma nem lovagolok, szóval bármilyen talajon el kell tudjon menni a ló, erre értettem.
2014. jún. 13. 14:06
 12/13 anonim ***** válasza:
én írtam, hogy túrára becsavartam a sarkot, ugyanis az adott túra útvonalon át kell kelni egy hegyen, ami tömény agyag, ha nem esik nem gáz, de ha van eső, akkor korcsolyázni lehet rajta. 3x voltam ezen az útvonalon, ebből 1x esett, de akkor kb életet mentett a sarok, csurom sár volt minden.
2014. jún. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Megoszlanak a vélemények, hogy mi is fog jobban talajt, a mezítlábas ló vagy a sarokkal patkolt... Ha már patkolva van és ezen nem akarsz változtatni, viszont a lovad csúszkál bizonyos körülmények között, több napos túrára vigyél magaddal sarkat. Ha kell, becsavarod, ha nem, nem. De állandóra benne hagyni, vagy akkor is, amikor nem szükséges, szerintem többet árt, mint használ. Már maga a patkó nem túl jó a patának, nem hogy a sarok.
2014. jún. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!