Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csúszik el a nyeregalátét?

Miért csúszik el a nyeregalátét?

Figyelt kérdés
Nyereg formájú alátétet használok kb 2 hónapja, egy kisebb seb miatt nem használhatok telit mert föltöri a lovat :/ viszont most már 1 hete baloldalt mindig elcsúszik az alátét, begyűrődik a nyereg alá és nem tudom hogy miért, hiszen befűzöm a hevedert a "bújtatóba", és a felrántószíjhoz is hozzá rögzítem.. mindent úgy csinálok mint eddig de valamiért még is minden edzés végére elmozdul az alátét és sajnos emiatt elkezdett kicsit feltörni a pacim. mit csináljak, jártatok már így?
2014. jún. 13. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tényleg jól rakod fel,akkor az alátéttel van a baj.

Az is lehet,hogy a szivacs vagy akármi ami benne van,felcsúszik,megtöredezik.(nekem készített van).

Szerintem ha továbbra is ez lesz,akkor próbálkozz meg egy másik alátéttel,pár ezer forinttal drágábban

2014. jún. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Inkább arra gondolnék, hogy a nyereggel van baj. Nem fekszik fel jól a lovad hátára, ezért tud az alátét is elcsúszni.

Kérj meg valakit, aki gyakorlott lovas, jól tud nyergelni is, hogy nézze meg, szerinte mi a hiba.

2014. jún. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első körben én is a nyeregre gondoltam, de a másik alátét nem csúszik fel. Nem lehet, hogy ez máshogy szabott, marnál pl?
2014. jún. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám filc alátéttel, de azért érdemes megnézni a nyerget is.
2014. jún. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!