Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az üreges réz zabla nehezebb,...

Az üreges réz zabla nehezebb, vagy a tömör rozsdamentes acél?

Figyelt kérdés
A réz nehezebb mint az acél, de ha a réz üreges, akkor is nehezebb a tömör acélnál, vagy könnyebb, vagy esetleg ugyanakkora súlyú?
2014. jún. 15. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Annyira hülye vagy, hogy az már nekem fáj.

Az üreges könyebb, mily meglepő...

2014. jún. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a kedves választ. Igen tisztában vagyok azzal, hogy az üreges a könnyebb. De a kérdés nem arra vonatkozott, hogy az üreges vagy a tömör a könnyebb, hanem az anyagára. Hogy ha az üreges rézből van, akkor könnyebb-e mint a tömör acél. Mert hogy alapból a réz nehezebb mint az acél. De inkább ne is válaszolj ha ekkora tahó vagy.
2014. jún. 15. 12:28
 3/11 anonim ***** válasza:

És az mit számít,hogy milyen nehéz egy zabla???

A réz azért üreges, mert kva drága anyag, még a méhben is 1800-ért veszik kilóját, oszt megéri szórakozni vele. Az acél olcsóbb és jobb.

2014. jún. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

miért lenne jobb az acél? a lovak jobban szeretik a réz zablát, szeretik az ízét.

az üreges réz könnyebb.

egyébként van tömör réz zabla is és üreges acél, tehát nem azért szórakoznak vele, mert drága a réz, hanem mert az üreges és a tömör zablának is megvan a "vevőköre", más-más célt szolgál.

2014. jún. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszolónak, hogy normális és hasznos választ adott.
2014. jún. 15. 17:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Osztán engem mit érdekel, hogy a ló mit szeret? Én nem szeretem a ződ koszt vakarni a rézről, úgyhogy kruppacélt kap és kész. Nehogy már még válogasson is nekem...
2014. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
pl érdekelhetne azért, hogy szebben dolgozzon. de ez nem mindenkinek szempont ugyebár.
2014. jún. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha egy ló munkája attól függ, réz vagy acél zabla van-e a szájában, ott nem a zablával van a baj. :-p
2014. jún. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nem tudom ez az egész hogy jön ide, a réz zabla és az acél zabla másra jó, van olyan ló, akivel hozzád hasonló bunkók megutáltatták a zablát, esetleg egy réz zablával újra hajlandó dolgozni.

lovakhoz való hozzáállásod és velük kapcsolatos szakértelmed kiderült a hozzászólásaidból ("És az mit számít,hogy milyen nehéz egy zabla?" "Osztán engem mit érdekel, hogy a ló mit szeret?" ), a kérdésre érdemben nem válaszoltál, csak annyit, hogy réz azért üreges, mert drága (ami ugye hülyeség) és hogy az acél jobb, mert olcsóbb. írj még be valamit, hogy a tiéd lehessen az utolsó szó!

2014. jún. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt is megírtam, hogy a réz azért szar, mert oxidál. A kruppacél meg nem. No meg a bőrt is eszi az oxidáló réz.

Szóval egy szar. Régen jó volt, amikor még a szénacél volt az egyetlen alternatíva, amelyet örökké fényesíteni kellett, hogy meg ne rozsdáljon, de most már van a réznél sokkal jobb, korszerűbb, olcsóbb anyag. Ha nem volnának hozzád hasonló elmebetegek, akik azt hiszik, a lónak bármit is számít, hogy réz vagy acél zablát adsz a szájába, akkor már rég nem lehetne réz zablát kapni.

No meg aztán van, akinek a fejére gyógyult a vaskalap... hihetetlen, hogy még a 21. században is van, aki megveszi a rézkilincseket az ajtóira, ablakaira, aztán hetente szidolozza őket... de van! Jól megélnek a rézművesek az ilyen hülyékből.

2014. jún. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!