Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nyalogatja a lovam a...

Miért nyalogatja a lovam a kezemet, lábamat?

Figyelt kérdés

Amikor találkozok a pacimmal, kedvesen üdvözöl, odajön hozzám, jókedvűen nyihog párat....stb.

Én üdvözlésképpen mindig szojpktam adni neki kis finomságo...(almaszelet, répa, lójutalomfalat)...és amikor megeszi utána mindig elkezd nyalodatni...

De úgyis szokott nyalogatni ha csak kedve támad :)

Pl. Ha legeltetem felülök a szőrére és ő csak legelészik, de egyszercsak hátrafordul hozzám és elkezdi nyalogatni a lábamat...Ez miért van? Szeret engem, vagy mi?

Van neki nyalósója, de nem szokta nyalogatni...


Miért van ez?

Válaszaitokat előre is köszönöm :)



2014. jún. 17. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:

meg akar enni és igy ízlelgeti a részeidet meik a finomabb

sunyul én mondom.....

egyébként szerintem csak szeret mint minden állat igy fejezi ki :)

2014. jún. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Van nyalósója? Elképzelhető, hogy ásványi anyag pótlás miatt nyalogatja a bőrödön található sót.
2014. jún. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Rólam is a sót szokta nyalogatni. Van neki sója, de én valahogy finomabb vagyok :D
2014. jún. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Van sója, de nem szokta nagyon nyalogatni...

Biztos akkor én finomabb vagyok :p

2014. jún. 18. 16:53
 5/7 anonim válasza:
Kicsit sózd az abrakot. nem minden ló szereti a nyalósót. az enyém se nyalja. én is az abrakot szoktam sózni. de csak egy kicsit.
2014. jún. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj ki másik nyalósót. Én próbáltam Himalája sót, nagyon szerette 3 hét alatt elnyalt 5 kg-t. Legutóbb sima vitaminos nyalósót vettem, azt is nyalja, de korántsem olyan intenzitással.
2014. jún. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 nincshozzáfantáziám válasza:
A bőröd sós, és mivel "élő" vagy sokkal jobb téged nyalogatni mint a nyalósót. Meg mert hozzád érzelmileg is kötődik és sok állat (pl.: kutyák is) így fejezik ki a szeretetüket, és a kötődésüket.
2014. júl. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!