Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy van ez az arckifejezéssel?

Hogy van ez az arckifejezéssel?

Figyelt kérdés

Parelli féle játékoknál azt mondják: A legkisebb próbálkozást is jutalmazzuk simogatással, mosollyal. A Sündisznós Játék egyik fontos eleme: koncentráló tekintet („szúrós anyós tekintet”).


Viszont a Lovasakadémia könyvsorozat egyik részében azt írták, hogy a ló nem képes értelmezni az emberi arckifejezéseket, tehát mindegy, hogy mosolyogva éppen szidjuk a lovat, vagy szúrós tekintettel dícsérjük.


Akkor ezt most nem értem, tudja értelmezni, vagy nem? A Lovasakadémia sorozat azért gondolom nem ír hülyeségeket.


2014. jún. 17. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy furcsa megközelítés, de én például nem mosolyognék úgy a lóra, hogy lássa a fogamat, mert támadásnak veheti, mivel az embernek a felépítése inkább a ragadozóéhoz áll közelebb (pl. előre fele néző szemek, és nem oldalra néző mint a növényevőké), és ugye ha egy ragadozó mutogatja a fogait az általában a támadás jele. De inkább a Lovasakadémiával értek egyet, a ló inkább a hangra reagál, mintsem a mimikára,honnan is ismerné, az emberi arckifejezéseket...
2014. jún. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Csak tippelek, de szerintem sem számít az arckifejezés, mivel a ló sem tud képeket vágni, így az arcokhoz sem tud érzelmeket kötni.
2014. jún. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 x) ***** válasza:

Itt nem egészen az a lényeg, hogy milyen az arckifejezésed, hanem hogy ezt a tested többi része is követi. Ha szúrós tekintettel nézel, azt a testbeszéded is átveszi. Azt pedig a ló már tudja értelmezni. Ezért mondják azt is, hogy lovaglás közben mindig arra kell nézni, amerre menni akarsz, mert a súlypontod is automatikusan úgy helyeződik. De egyébként a ló a legkisebb rezdülésedet is tudja értelmezni, az ember hangulatát gyakran átveszik.

Amúgy az szerintem nem igaz, hogy a lovaknak nincs arckifejezésük. A szemük például sok dolgot tud kifejezni, főleg a félelmet. Ugyan így a fülek is.

De ezt igazából senki nem tudja pontosan, mert minden ló más, ahogy minden ember is. A lótól nem tudod megkérdezni, hogy tudja-e értelmezni, ha mosolyogsz. De az én eddigi tapasztalataim szerint nagyon sok apró dolog számít nekik, amire nem is gondolna az ember.

2014. jún. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A ló nem azt értelmezi, ismeri fel, hogy mit jelent a mosoly, mint az embergyerek, hanem megtanulja, hogy a mosoly az jó jel, mert jó dolgok követik. Ha fél lábon ugrálnál és után mindig adnál neki egy répát, már akkor várná a répát, amikor felemeled a lábad.

A másik, hogy ezzel szerintem a lovas helyes testbeszédét is igyekeznek segíteni, mert pl. ha valaki szúrósan néz, akkor a testtartása is önkéntelenül ennek megfelelő lesz.


Egyébként szerintem túl van bonyolítva ez a Parelli-rendszer...

2014. jún. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2 válaszoló ha nem tudod meg nem ismered a lóvakat igazán akkor nem tudsz semmit! a lóvaknak is vannak arckifejezésük látod a szeméből meg a viselkedésébol ha az arc kifejezeseket nem tudod leolvasni akkor nem igazán vagy lóvas!
2014. jún. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Helyesírás fail, kedves utolsó! :D
2014. jún. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!