Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehetséges lenne?

Lehetséges lenne?

Figyelt kérdés

Légyszi ne azzal kezdjétek, hogy előb tanulj meg rendesen lovagolni, és hasonlókkal :)

3 éve lovagolok, de nem vágtázok,kevés a ló, sok az ember....Találhatok úgy feles bértartó társat hogy ennyi a tudásom? Nagyon szeretnék lovat, de tudom hogy mekkora költség, és hogy hatalmas felelősség egyedül. De talán így a "saját ló " érzés is meglenne, és esetleg fejlődhetnék is...


2014. jún. 20. 08:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy felestartót keresek. Neked megszabnám, hogy csak oktatóval/edzővel lovagolhatsz a lovamon, mert bizonytalan a tudásod. Szerintem más is ilyen feltétellel menne bele. Szóval számolj a felestartás költségén felül az edző díjával is, ami kb 3-4 ezer/alaklom.
2014. jún. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem tartom valószínűnek. Inkább normális oktatásra költeném a pénzt a helyedben, nem a "saját ló érzésre".
2014. jún. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ez a feleslótartás amúgy is csak egy áthidaló megoldásra jó,amíg nincs saját lóra pénzed. Mindenféle barommal osztozkodni kell a lovon,és csak tönkerteszik a beleölt munkád,azon kívül normális lovakat nem adnak nagyon ki a legtöbb helyen felesbe,csak a nyomorékot meg a sántát. Biztos találnál így is társat,de kihasználnának. Először szerezz rutint és erős tudást,ráérsz utána ló után koslatni,hidd el,nem éri nagyon meg felesbe.
2014. jún. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Első : hát valahogy így gondoltam amúgy :)


Szereznék én stabil tudást, járok is rendszeresen, lovagláson kivül is, de ha ez a helyzet, nem tudok mit tenni, 2 ló van amivel vágtázni is lehet...

De köszönöm a válaszokat, akkor nem keresgélek tovább :)

2014. jún. 20. 11:26
 5/19 anonim ***** válasza:
Azt javaslom ne válaszd a feles tartást és, ha 3 év alatt nem jutottatok oda, hogy biztosan menjen mind 3 jármód keress egy másik helyet is...
2014. jún. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Hát szerintem leginkább csak úgy, hogyha tied a ló, és te keresel rá felestartót. Akkor az illető nem lesz abban a helyzetben, hogy feltételeket szabjon neked.

Semmilyen lovasiskolában nem fognak megtanítani olyan szinten lovagolni, hogy az egy tulajdonost kielégítsen, kár is erre apénzedet költened. Ha lesz egy saját, jól működő lovad, majd magad is meglátod, hogy zongorázni lehet a különbséget egy magánló meg egy iskolazombi között. És ha lesz hozzá egy ügyesen lovagló felestársad is, akkor talán a ló állapota sem romlik le túl gyorsan. Egyértelmű, hogy neked csak ez lehet az utad.

De mint mondtam, ha te akarsz betársulni, nagyjából ilyen reakciókra számíthatsz, mint fentebb. :-(

2014. jún. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerintem meg addig ne legyen lova, amíg három év lovaglás után konkrétan "még nem vágtázik". Ez még nagyon messze van attól is, hogy "alapszinten" tudjon lovagolni, pedig a saját lóhoz minimum annyi azért kellene.
2014. jún. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Elég szomorú, hogy ahova jársz csak 2 ló van, amin vágtázni lehet. Én ma néztem meg egy számomra új helyet. Az tény, hogy én 10 éve lovagolok és azért van némi rálátásom a dologra, de ott azon a helyen rendesen belovagolt lovak voltak. Lépésből, állóhelyzetből és ügetésből is vágtába emelhető lovak, mindkét kézre, nem rohan, nem vállaz, nem húz, egyenletes tempót tudnak menni, anélkül, hogy az ember lába leszakadna az állandó lábsegítségtől.


Van ilyen is. Sőt gyerekek futószáron hevederbe vágtáztak.

Ők már tudják mit kell tenni, ha szabadon fognak menni.


Bárcsak több ilyen lovarda lenne!


Szerintem is érdemes keresni egy normális lovasiskolát, meg edzőt, mert azt a pénzt, amit te beleraksz a felestartásba+edzés azt költhetnéd tisztán edzésre is és legalább rövid idő alatt meg tanulnál alapszinten lovagolni. Felestartásra számolhatsz egy 20ast/hó + edzőre 2-5ezer közt/ alkalom (ha heti 1x mész akkor is 30-40 ezer a költséged). Ha 3000Ft egy edzés jó edzővel, akkor 30ból már mehetnél heti 2x is. Egy nyár alatt fejlődhetnél annyit, mint a jelenlegi helyeden 3 év alatt.


Ha már megy a lovaglás, akkor pedig szépen el lehet kezdeni gyűjtögetni egy saját lóra és a tartására.

2014. jún. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 KGabi0000 ***** válasza:
Szerintem nem érdemes felesben tartani,eleve az a tudat,hogy van még másvalaki is,akié elvileg a te "lovad",elég furcsa érzés.A másik meg az,hogy nem hiszem,hogy találsz felestársat úgy,hogy még nem tudsz vágtázni.Az utolsó válaszolónak válaszolva,abban a lovardában ahova én járok ott 3 iskolaló van.Azok közül 2 tud rendesen vágtázni,de abból a 2-ből is csak egy lovon lehet kezdőként vágtázni,sőt a másikon(amelyiken én lovagolok)azon még szerintem az sem tudna vágtázni,aki egy éve vágtázik.Ezek ellenére mégis nagyon jól működik a lovarda és rengetegen járnak oda lovagolni,mert az edző nagyon jó.Amúgy itt nem kell fizetni az edzőért,akkor ha saját lovad van.
2014. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Pedig egy sokkal jobb "tudat" az, hogy páros napokon csak a tied a ló, mint az a tudat, hogy előtter már ügetett 3 órát a karámban, és már tele van a patája az egésszel, amikor te pihenten ráülsz. Dagasztod a port, és látod, hogy közben befut a következő ügyfél, felül a karámfára, és hol téged fixíroz, hol meg, ha elkapja a tekinteted, tüntetően az órájára néz.
2014. jún. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!