Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent az, ha egy ló lerág?

Mit jelent az, ha egy ló lerág?

Figyelt kérdés
2014. jún. 28. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Természetes lókiképzők használják leginkább a szót; a ló egy rágó mozdulatot végez, ami egy ritualizálódott (eredeti funkcióját vesztett) viselkedéselem. A ló kb. azt jelzi vele, hogy "oké, te vagy a vezető, és én követem és megértettem a te utasításodat".
2014. jún. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
A lerág azt jelenti, hogy a lovas az ujjait szétnyitva megengedi a lónak, hogy a kezéből a szárat előre-lefelé kihúzza. Így lehet a támaszkodást ellenőrizni.
2014. jún. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Látom, nagy a tájékozottság, a szabadidomítós csillámpónisokon kívül nincs itt senki, aki tudná, mit jelent az, hogy a ló lerág? Mert elárulom, hogy azt, amit a második írt.
2014. jún. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Ugyan már! Biosz szakos vagyok, nem kevés etológia tudással - és teljesen jó az első válasz! A bizonyos másik "lerágatást" meg szinte csak az angolosok emlegetik - míg a szó másik értelme univerzális!
2014. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nem jelenti azt, hogy _kizárólag_ azt jelenti a kifejezés.


A western ló ugyan úgy lerág, mint az izlandi póni meg az ügető, meg a bikaviadalos ló, ennek semmi köze az angol stílushoz.

A lovaglásban már ezer éve használják ezt a kifejezést, míg a szabidomítás és társai csupán az utóbbi néhány évben terjedt el. Engedtessék már meg, hogy alapvetően ne erre gondoljon az ember, amikor az a kifejezést hallja, hogy "lerág".

2014. jún. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A western ló ugyan úgy lerág, mint az izlandi póni meg az ügető, meg a bikaviadalos ló"


Az izlandi póni és a "bikaviadalos ló" mégis, milyen "stílusok? xD Persze, ha egy quartert vagy appaloosát angol stílusban lovagolok be, akkor ő is ÚGY le fog rágni, de amúgy westernben a ló feje végig szinte vízszintesen van, a szár végig laza, és szársegítséget alig adunk a lónak! Ha igen, akkor is inkább a szárak helyzete a meghatározó segítség, és nem a zabla tevékenysége. Az westernben szinte elhanyagolható. (Legalábbis nem-hobbi szinten.) Emellett a hagyományos lovasíjászat közben is szinte csak testsúllyal/csizmával/combbal/hanggal irányítjuk a lovat - a zabla ilyen extrém mennyiségű használata az angol lovasok jellemzője. Ez magyarázza, hogy náluk ennyire elterjedt a "lerágatás" kifejezés ilyen értelmű használata is. Én legalábbis még - például - westernlovastól ilyet nem hallottam. És különben sem azt mondtam, hogy más stílusban nem "rág le" a ló, hanem, hogy ilyen kifejezést szükségszeren inkább az "angolosok" használnak, akik a lovat döntő százalékban zablával irányítják.


És nem is mondtam, hogy nem jelenti ezt IS a kifejezés, de TE MAGAD kezdted fikázni az első hozzászólást, holott az ő kifejezése még szélesebb körben (tehát, nem is csak pl. lovasok, de még biológusok körében is) használatos, és nemhogy rosszat nem írt, de igen jó volt a magyarázat maga is.

2014. jún. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!