Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 6 kérdésem van, valaki segítene?

6 kérdésem van, valaki segítene?

Figyelt kérdés

1. A lovamnak mindig adunk féregtelenítő port,de pár hónap múlva mindig kiújul a dolog.Újra vakarni kezdi a fenekét.

Miben lehet a hiba? A takarmányban?

Hozzáteszem,hogy nyulak mellett van,és néha véletlenül beleevett az alájuk potyogó lucernába.

(Tudom,hogy nem lenne szabad,de ha anyáék nem zárják be az ajtót bemegy,és eszik belőle.Erről viszont nem tehetek,de mindenemmel azon vagyok,hogy ne tudjon bemenni.Amúgy a nyuszik egészségesek,eddig nem volt a lónak semmi baja,hogy evett belőle,mert sosem evett sokat,csak kérdezem,hogy a férgesség lehet-e esetleg ettől)


2.Meddig hagyhatom kint a napon a lovat? Minden 2. nap megfürdetem,akkor ugye hempereg?Mikortól veszélyes a lóra nézve a mostani napsugárzás?(néha van rajta sárréteg hempergés után,gondolom az is akadályozza a napszúrás lehetőségét).


3.Van egy akácfa a karámjában,szinte sose eszik belőle,ha meg igen,akkor is csak pár levelet lecsipdes.Mennyire veszélyes ez így nézve rá?Eddig is csipegetett az előző helyén akácleveleket,nem volt semmi baja.A kérgét nem tudja rágni.


4.Néha (kihangsúlyozom kb. minden 3.nap) mikor elkezdem futószárazni,ügetésközben köhög olyan 3-4-et.Aztán már csak prüszköl.Nagyon poros nálunk a talaj,emiatt is lehet?Nem hinném,hogy kehes,mert ha magától vágtázgat a karámban,vagy csak bent van,bármilyen időben,sosem köhög.

Ma jön a doki megnézni.Ez a portól lehet,vagy kezdetleges kehesség? Ha az utóbbi,akkor mit tudok tenni ellene?Mitől alakulhat ki a kehesség?A ló minden nap dolgozik,nem sokat,még csak 4 éves.Terepre ha kiviszem sosem köhög,hiába van ott talán még nagyobb por.


5.Egy két db.negyed baracktól,cseresznyétől ugye nem lehet baja?(nem egy kilóval adok neki,csak pár szemet mag nélkül)


6.Légyriasztó.Melyik a leghatásosabb?Hosszútávra kéne,akár házi kotyvalék is. :)


Köszi



2014. júl. 8. 10:24
 1/8 nádas viktorja ***** válasza:

1.a nyulakmiat van a egészségese ha nem

2.ha 2 naponta fürdeted akor lehet a napon

3.azért nem tudja megrágni a kérgét mert nem éri annyi fény

4.bisztos a portól

5.nem lesz semi baja tőlle

6.nem tudom :(

2014. júl. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha valaki csak egyvalamire is tudja a választ,akkor is kérem,hogy írja le! :)
2014. júl. 8. 14:29
 3/8 anonim ***** válasza:

1. milyen féreghajtót használsz? mert ugyanazt nem érdemes egymás után 2x. különböző hatóanyag tartalmúak vannak, ezeket kell váltogatni, egyszer ilyet, egyszer olyat. ha legutóbb ivermectin tartalmút adtál, akkor legközelebb flubendazol tartalmút adj és van még pár hatóanyag fajta. mert lehet, hogy olyan férge van, amire az általad adott féreghajtó nem jó.


illetve ha nem múlik el akkor érdemes rövid időn belül 2x (talán 2 hét különbséggel) leféreghajtani, mert ugye a féreghajtó a már kifejlett férget kihajtja, de ha a peték kikelnek, akkor újra férges lehet.


2. a lovat a napon nem az UV sugárzás miatt nem szabad hagyni, hanem a hőguta miatt. ha van árnyék a karámban akkor egész nap kint lehet, ha melege van be fog menni az árnyékba. ha viszont nincs árnyék, akkor dél időben (kb déltől 4-ig) tuti nem hagynám a tűző napon, főleg melegben, mert szegény megfő.


3. ez így nem veszélyes


4. ez elég sok kérdés hirtelen... a kehesség sok mindentől kialakulhat a ki nem kezelt megfázástó allergián át egy "leforrázott tüdőig" (amikor felhevülten hirtelen hideget iszik). ha teheted locsold a karámot, legalább a futószáras kört, ha pedig tényleg nagy a por, akkor ne futószárazd, hanem inkább menj ki vele terepre. ha amúgy a kajától, meg magában nem köhög, akkor egyelőre egyéb teendő szerintem nincs, bár az sose árt, ha pl jól megszellőzteted a szénáját amikor villázod, és úgy kiszáll belőle a por, esetleg kicsit meg is locsolhatod neki.


5. nem. a ló gyomra kb 18 literes, 3 szem cseresznye olyan neki, mint neked 1 szem rizs.


6. nekem a neostomosan vált be a legjobban, bár büdös, de olcsó és rendszeres használattal egész hatásos.

2014. júl. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Én csak a 6.-ra írom meg a választ

Nekem már évek óta az a bevált módszer ,hogy különféle illóolajokat összekeverek és adok hozzá egy kis vizet.

Majd nagyon vékony rétegben bekenem vele a lovat

2014. júl. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

nem hiszem hogy egy kis lucernától baja lenne.

Vannak már olyan féreghajtók, amikre "immúnisak" a férgek, ezért sose egy fajtát használj, hanem váltogasd a fajtákat


nem lesz semmi baja, de egy kis árnyék, pl: fa, nem árt


a levelétől nem lesz semmi baja, és ha fehérakác, akkor annak a kérge természetes fájdalomcsillapító, azaz a kérge sem árt


a portól van, szerintem locsold fel a pályát, hogy ne szálljon a por, és akkor is próbáld meg. Ha még akkor is köhög, akkor a doki megmondja mi a baja, mert az már nem a portól van


nem lesz semmi baja, néha én is adok a lovamnak :)


illóolajok, vékonyan rákenni a lóra, de van aki azt mondja, hogy egy kis fokhagyma megetetve a lóval is használ, de állítólag az ecetes víz ráspriccelve is hat :)



Remélem segítettem

2014. júl. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pontosan milyen illatú illóolajokra gondoltok? Nem lesz tőlük baja a lónak és a bőrének?
2014. júl. 14. 10:52
 7/8 anonim ***** válasza:

1. Lehet rühösség is. Illetve az a pár hónap mit jelent? Elvileg évszakonként kéne féreghajtózni vagy legalább évente kétszer mindig más féreghajtóval. Lucernától nem lesz baja. Legalábbis akkora mennyiségtől nem ami lepotyog a nyulaktól.

2. Ha árnyék és víz van akkor kint lehet egész nap. Szeles helyeken a szélre is gondolni kell. Hogyan fürdeted a lovat? Samponnal én úgy tudom nem jó rendszeresen.

3. A levelét nálunk is megeszik. A kérgéhez hozzáférnek de nem rágják. A lovak amúgy is tudják mi a mérgező. Hacsak nem kényszerűlnek rá nem eszik meg. De szerintem még akkor se ha nincs más.

4. Lehet a portól illetve ha munka elején csinálja akkor azèrt mert nagyobb levegőket kezd venni és lehet van ott valami ami irritálja. Ilyenkor kezd tisztulni. Van egy ló amelyiket ha elviszik edzőmhöz ott egyből el kezd köhögni. De csak ott. Az ilyeneket nem szabad hagyni mert rászokik a ló.

5. Almából naponta 1-2 kg-t is ehet a ló. Cseresznyéből, barackból nem tudom de az a pár szem biztos nem árt neki. Viszont fontos kimagozni.

6. Szerintem olyat még nem találtak ki. Legalábbis ezek a lovasbolti cuccok szerintem egyáltalán nem jók, max 10 percig. A neostromosan tényleg jó lehet mert az az istállóból is elvileg hetekig távol tartja szóval nem csak 1 órára találták ki.

2014. júl. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2014. júl. 15. 10:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!