Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit szerettek a lovaglásban?

Mit szerettek a lovaglásban?

Figyelt kérdés
Mi fogott meg a lovakban ? Mit szerettek magában a lovaglásban?
2014. júl. 9. 12:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Olyan érzés, mintha négy lábam lenne :-) Azért nem írom, hogy hat, mert számomra a sajátjaim elenyészőnek tűnnek, effektíve egy járásképtelen is tud lovagolni. Úgy érzi az ember, mintha kentaur lenne :-) Szerintem ez egy csoda, Isten ajándéka.
2014. júl. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
hmm hát ez nehéz kérdés :) olyan hihetetlen dolognak tűnik, hogy egy 500 kilós állattal együtt lehet dolgozni, barátok lehetünk, társak.. ez egy hihetetlen érzés, amit én másban nem találok meg.. hihetetlen érzés végigvágtázni a legjobb barátoddal a mezőn, kettesben... a ló őszintén kifejez mindent, az ember tükre.. engem az egész lénye fogott meg. a személyiségük.... hihetetlen érzés a lovaglás, a ló pedig a legjobb barátom.:)
2014. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
:) én a sebességet és hogy egy ekkora állattal kell megbíznunk egymásban.
2014. júl. 9. 13:12
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Én őszintén nem hiszem, hogy a ló élvezné ezt a dolgot. Ezt csak a "ló a legjobb barátom" típusú hozzászólók kedvéért írom :)


Én őszintébb leszek: a mozdulatok tökéletességére való törekvést szeretem benne, és az akaratom győzelmét a lóé fölött. Bocs, ha nem hangzik elég rózsaszínnek...

2014. júl. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a sebességet, az adrenalint, meg hogy egy más fajba tartozó, más nyelvet beszélő, 600 kilós lénnyel megértjük egymást, és tudunk együtt dolgozni.
2014. júl. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
1. voltam. Egyet értek a 4-el, nekem nem volt teljesen rózsaszín, de azért amit leírtam igaz. A kettő nem zárja ki egymást.
2014. júl. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Elsősorban az,hogy mennyire intelligensek :D

Milyen okosak,és mennyire gyönyörűek.

Magában a lovaglásban pedig azok,amiket tőle tanultam; kűzdeniakarás,soha fel nem adás,erő,szeretet,barátság (:

2014. júl. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A tereplovaglást hegyek között, patakokon át, ahol emberekkel nem találkozol, csak őzekkel, szarvasokkal. Vágták az erdei úton vagy a mezőn. Maga a csoda.

A körbe-körbe lovaglás pályán sosem hozott lázba.

2014. júl. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Engem sem az hoz lázba :) Szerintem gyönyörűek a lovak
2014. júl. 9. 20:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Hűha, hát első sorban az idomítást. Hogy elég intelligensek hozzá, hogy mi, emberek, megtanítsuk őket akár magasiskolai szintre. Hogy megtanítsuk nekik, hogyan használja az izmait, az egyensúlyát, hogy megtanuljon koncentrálni...

Hogy együtt lehet dolgozni velük. Hogy formálhatod, építheted őt a munkáddal, a lovaglásoddal, és lelkes sportolót faraghatsz belőle, miközben te is azzá válsz.

Szeretem, hogy minden rezdülésre oda kell figyelni, és így megtanít koncentrálni, agyban dolgozni. Szeretem, hogy fizikai munka is, mert így egy nagy komplex dolgot kell csinálnod: 1. odafigyelni, felépíteni egy edzést 2. jól használni a testedet 3. magadra vonni a lovad figyelmét, és rávenni, hogy gondolkodjon 4. rávenni, hogy ő is jól használja a testét. És mindezt úgy, hogy figyelembe kell venni, minden ló más, vannak rosszabb illetve jobb napok, vannak különböző képzettségi szintek, különböző képességek... vá, szeretem, hogy az egész egy nagy összetett egész :D


A terepeket azért, mert ott mind a ketten lazázhattok, lehet figyelni a tájat, lehet beszélgetni, ha társaságban vagy. Lehet úsztatni, másztatni, mindenféle olyat csinálni, amit pályán nem, vagy nem úgy. Tiszta jó :) Főleg egy napsütéses, tiszta nyári estén 8-)


Az egyik hozzászólónak mondom, hogy az elején én se tudtam elképzelni, mi a fenét tud az a sok sznob állandóan a pályán kavarni. A lovaglás csúcsa a terep, aki meg csak a homokban vergődik, az nem normális.

Aztán vettem edzéseket, olvastam könyvet, és rájöttem. Kívülről bazi unalmas. De ha te csinálod, akkor észre se veszed, hogy eltelt 1 - 1,5 óra.


Bocsánat, nyáladzás lett ^.^ De kijött.

2014. júl. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!