Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ménekkel mindig nehéz?...

A ménekkel mindig nehéz? Szeretnék lovat venni, de félek, hogy nem bírok el egy ménnel.

Figyelt kérdés
Van már egy kedves öreg herélt hobbilovam, de szeretnék komolyan díjugratni és díjlovagolni, ehhez pedig olyan ló kell, aki képes erre. Nézem régóta a hirdetéseket, el is mentem megnézni sok lovat, de egyik se tetszett meg. Találtam most egy lovat aki nagyon megtetszett, jók a versenyeredményei, meg szép is, de hát mén. Elég messze van, és kicsit drágább is, mint amennyit lóvásárlásra szánnánk. Így akkor állnék csak neki elmenni és kipróbálni, ha legalább van rá esély, hogy tudnám lovagolni. Ahol tartanám, ott csak két sor villanypásztor választaná el a többi kancától és herélttől. Terepre is járnék kancákkal, nem tudom, lehet-e ezt egy ménnel. Sose lovagoltam még mént, csak egyszer, de az nagyon kedves, könnyen kezelhető kis csődör volt. Róla is azt írják, hogy könnyű lovaglású, könnyen kezelhető, de nem tudom, mekkora fába vágom a fejszémet. Fedezőménekről tudom, hogy velük nehéz, de egy olyan ménnel, aki nem fedezett még, azzal is? Szerintetek érdemes lenne mént venni, vagy felejtsem el? Edzőm van, aki segít felkészülni a versenyekre, de őt nem érdekli, ha nem bírok a lóval, akkor is ugyanolyan kemény feladatokat ad, magasra rakja az ugrást, kiküld terepre egyedül, amikor nagyon ideges a ló, akkor is rögtön a nagy ugrópályán kell vágtázni, maximum leesek. A régi lovammal semmi gond nem volt, mert mindig jól viselkedett, de nem tudom, hogy ha a ménekkel tényleg olyan nehéz, ahogy mondják, akkor lenne-e értelme megvenni, vagy állandóan csak esnék róla, őt is elrontanám, meg nekem is elmenne a kedvem az egésztől.
2014. júl. 9. 13:38
 1/5 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy kiheréltetjük, ha nagyon nehéz vele. De lehet, hogy egy jó származású mént nem kéne kiheréltetni, meg azt se tudom, hogy utána megnyugszik-e egy tízéves ló... Érdekel minden tapasztalat! :)
2014. júl. 9. 13:40
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyed más. Van, amelyikkel nagyon könnyű, akkor is, amikor a szomszédos boxban a kanca sárlik és van, amelyik fedezés nélkül is rémálom. Menjetek el és nézzétek meg. Faggasd ki az eladót, de inkább a szemednek higyj, mint annak, amit mond. Mivel versenyző lóról van szó, megszokta már, hogy kancák között van, akár sárló kancák között is, szóval ez nem lesz számára újdonság, de akár meg is nézheted, mit csinál kanca közelében.


Herélés után ahogy a hormonok eltűnnek a szervezetéből, nem fog olyan érdeklődést mutatni a kancák iránt, mint azelőtt (már ha azelőtt mutatott egyáltalán), de attól még lehet, hogy meg fogja ugorni őket, erre számíts. Mondjuk patkolva gondolom egyébként sem lesz a többi ló között.

2014. júl. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szerintem adok neki egy esélyt, és elmegyek megnézni. Lehet, hogy versenyen is megnézem, hogy ott hogy viselkedik, meg terepen is kipróbálom, és ha tényleg nem bolond a kancák mellett, akkor megbeszélem az edzőmmel meg a bértartómmal. :)
2014. júl. 10. 08:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy kinél van a ló. Ha valaki nem elég határozott hozzá akkor könnyen kihasználhatja a ló. Nem feltétlenül csak a csődörök csinálják ezt de szerintem azok fogékonyabbak rá. Úgyhogy mindenképpen kell egy kontroll aki megmondja hogy jó e amit csinálsz. Tényleg ért e hozzá az edződ. Attól függetlenül hogy valakinek lovardája van még nem biztos hogy ért mindenhez. Sajnos erre felé is van ilyenre példa.

Az meg hogy nem lesz patkolva a többi ló között. Háát. Eleve ha fennáll a veszélye hogy a másik lovas nyakába ugorjon nem kell elmenni vele versenyre.

2014. júl. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*első lábra legalább meg muszáj patkolni ha versenyezni mész. Hacsak nem valami hiper szuper homokos pálya. Amiből pedig sajnos kevés van.
2014. júl. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!