Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálja ezt?

Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
A lovam ha meg akarom simogatni vagy egyszerüen csak le akarom pucolni akkor rögtön sunyit. Nem harap,nem fordul rám meg semmi csak sunyit. Különben lovas alatt is aranyos. De bármit akarok csinálni mindig rögtön hátracsapja a fülét. Soha nem bántottam. Miért csinálja? Lehet vele bármit kezdeni vagy nem is érdemes?

2014. júl. 14. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem minden ló szereti, ha simogatják, ha ő sem, nem kell eröltetni.


Az ápolást lehet, hogy nem kedveli, finom kefét, puha vakarót használj, illetve ha nyereghelyen különösen érzékeny, érdemes a nyereg fekvését újra megvizsgálni, mert hátfájás is lehet a dolog mögött.

2014. júl. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem angol telivér? Mert azoknak érzékenyebb a bőre. Tegnap lovagoltam egyet, ápolásnál ő is hátratekintgetet pl. hevedettájéknál meg a lábán.
2014. júl. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Puha kefével szoktam pucolni és ő shagia arab.
2014. júl. 15. 16:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor figyeld meg, hogy melyik testrészére sunyít. Volt, akinek a lova nyeregcserét követően hagyta csak nomálisan leápolni magát, mert addig fájdalmai voltak. Persze lehet, hogy egyszerűen kellemetlen számára az érintés, nem kedveli a babusgatást és csikis, de jobb, ha az ember előbb megpróbálja kideríteni a lehetséges okokat és csak azután próbálkozik azzal, hogy leállítsa a lovat.
2014. júl. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!