Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Két ló, vagy csak egy?

Két ló, vagy csak egy?

Figyelt kérdés
Kifejtem bővebben... tesómmal lovat veszünk, csak az a baj, hogy én haladó vagyok, ő meg most kezdett el vágtázni futószáron. Anyukánk azt mondja, jó lesz nekünk egy ló, mert többet nem vesz, mert ugye azoknak nagyon sok a bértartása. Mind a kettőnknek más igényeink vannak ugye ló iránt, de ő most személyes okok miatt nem tud lovagolni, ezért saját ló kell, hogy ő is lovagolhasson. Most akkor mi legyen? :(
2014. júl. 27. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ, mik az igények. Csak azért, mert haladó vagy, nem feltétlenül kell neked valami eszméletlenül nehezen kezelhető, vérgőzös versenyló, amin a tesód ne tudna lovagolni. Egyáltalán mit takar az, hogy "haladó"? Mik a céljaid? Mik az ő céljai? (És ki fogja futószárazni őt, ha nem jártok edzőhöz?)
2014. júl. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az edző most bonyolult... Volt egy edzőnk, csak a lovát vitte magával, és a lovardában szeretünk lenni, ott maradunk. Nincs ott olyan ló, ami neki jó lenne, mert vadak, ami meg neki jó lenne, az állandóan dolgozik, meg egyszer leesett róla, nem szeretnénk függeni senkitől. Én háziversenyekre szeretnék vele járni, ott nem ugrani, csak ügyességin részt venni. Persze ha a lovardában tudok vele ugrani mondjuk min. 80cm-t az már jó.
2014. júl. 27. 16:15
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Ha bértartásban megy untig elég egy ló. Az, hogy külön szinten álltok nem jelent semmit. Egy normális, tényleg! belovagolt, stabil idegállapotú lovon ugyanúgy tanulhat futószáron, mint ahogy te lovagolhatsz "egyedül". Bár nem értem a kérdés lényegét, hisz azt írtad, hogy "Anyukánk azt mondja, jó lesz nekünk egy ló, mert többet nem vesz, mert ugye azoknak nagyon sok a bértartása." :D

Te magad adtál választ a kérdésre.

Egyébként, ha lovardába jártok ott kéne oktatónak is lenni.

2014. júl. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondathoz csak annyi, hogy bonyolult a helyzet, mint már említettem, ezért kell egy ló. De nem az oktatóval van a baj, és nem válaszoltam meg a kérdést, hanem kizártam azt a válaszlehetőséget.
2014. júl. 27. 17:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Megoldottad a problémát magad,egy lovat kell venni. Egy stabil idegállapotú heréltet vagy kancát kell keresni,ügyességi versenyre és 80 cm megugrására szinte akármilyen ló alkalmas.
2014. júl. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!