Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell tudnia egy 3 éves...

Mit kell tudnia egy 3 éves csikónak futószáron?

Figyelt kérdés

2014. aug. 3. 01:29
 1/7 anonim ***** válasza:
nagyjából menjen egyenletes körön,ne forduljon be,ne akarjon elrohanni,esetleg nyerget ,kantárt szokja meg ,hogy rajta.
2014. aug. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt, hogy a megfelelő jármódban és a megfelelő iramban, viszonylagos egyensúlyban mozogjon, ezzel is felkészülve a későbbi nyereg alatti munkára.
2014. aug. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%

Egy 3 éves csikót nem futószáron kell tütyülgetni. Annak a lónak már szántani ( attól függ milyen fajta ) , kocsizni tudni kell. Sőt akkor már lovagolható.

Ilyen hülye kérdést ? Biztos nem vagy tapasztalt.

2014. aug. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Te se vagy valószínűleg túl tapasztalt 3as... Olvass már bele egy két komoly szakember könyvébe. Sok helyen 4 éves kora előtt rá se ülnek...

Futószáron lehet vele dolgozni 2,5-3 éves korától, előtte nem látom túl sok értelmét, maradjon csak a ménesben (már, ha nem mén). 3 alap jármód, egyensúly, lehetőleg idővel szóra dolgozzon és hozzá szoktathatod, hogy ott a nyereg a hátán, ha jól megy után rakhatsz rá súlyt is fokozatosan.

Ajánlom Reiner Klimke - A fiatal hátasló alapkiképzése c. könyvet (lovas akadémia sorozat, sok helyen a neten is fent van).

2014. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3 éves ló futószáron, amit én elvárok tőle (nyilván ez 1-2 hónapos képzés után): mindkét kézen (!) 3 alapjármódban közlekedik, nem akar elrohanni, és nem áll meg, csak, ha arra jelt kap. Megfelelő ütemességgel halad minden jármódban, és egyensúlyban, jármódjaiban lehet fokozni és rövidíteni.

Optimális esetben, ha megfelelően van tanítva, akkor vállat ki/be, farat ki/be gyakorlatokat megcsinálja, de ez sok esetben már nagyon hiú ábránd még 13 éves korában is...

2014. aug. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az már csak a lovasán múlik, hogy mit tanít meg neki. Van olyan ló, ami 13 évesen sem "tud" futószáron menni, mert hát nem volt, aki megtanítsa. Jól futószárazni nem egyszerű. A lovon nem múlik, az biztos.
2014. aug. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is erre akartam utalni, hogy "ha jól van tanítva"... de jellemzően nincsenek, én úgy vettem meg a lovam, hogy jobb kézre egyáltalán nem ment, bal kézre ment, de olyan jármódban és ütemben, iramban, ahogy épp kedve szottyant. Mert minek, ha nyereg alatt úgyis jól megy...
2014. aug. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!