Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 1 hete hoztak hozzánk egy...

Bertalan Dominika kérdése:

1 hete hoztak hozzánk egy lovat aki az akadályok előtt mindig megcsúszik és így nem lehet vele ugratni mert mindig leveri a rudat! Azt hittem tudok rajta segíteni de most megakadtam! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

#megcsúszás #leveri a rudat
2014. aug. 9. 08:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
szerintem fokozatosan emel d meg hogy hadd szókja gondolom en. imádom a lovakat de sajnos nem ertek hozzajuk
2014. aug. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam fokozatosan emelni de sajnos csak annyit értem el vele, hogy 60 cm-es akadályt ugrottam volna ő meg 130 cm-t ugrott :/
2014. aug. 9. 08:52
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Probáltál rudakat letenni és azt átlépni különböző jármódokban (mintha most tanítanád neki először) vagy pedig földről hogy senki nem ül rajta hanem egyedül a te irányításoddal átugorja.
2014. aug. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hm........azt még nem próbáltam :)Köszi a tippet :)
2014. aug. 9. 09:07
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Én így csinálnám:

1. Csak járóiskola 1 hétig

2. Egyre emeld az akadályokat

Hajrá!

2014. aug. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 15:00-kor megyek ki a lovardába akkor kipróbálok mindent :)
2014. aug. 9. 09:45
 7/11 anonim ***** válasza:
60 cm helyett 130 at ugrik? az érdekes,mindenesetre ha úgymond föléugrik vagy "túlugorja magát" az nem rossz,az jó dolog. Előbb járóiskola,cavaletti is először csak ikszet rakj neki ne meredeket.
2014. aug. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én a kérdést sem értem. Megcsúszik a ló? Ha csúszik akkor ne ugrass vele... Csúszós talajon nem ugrunk a lóval, főleg nem akkor ha amúgy sem stabil. Ha füves pálya, akkor be kell sarkalni, ha vizes akkor meg kell várni amíg felszárad.


De elég valószínűnek tartom hogy nem megcsúszik, hanem bemegy az ugrás alá, ami nem amiatt van, mert megcsúszik, hanem azért mert te sem vagy elég határozott az elugrási pontot illetően.

Nem tudsz mást csinálni, mint földön, vagy cavalletin gyakorolni heteket, hónapokat.

A lovat meg olyan ember tanítsa, akinek biztos tudása van.

2014. aug. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mielőtt tönkrevágsz egy lovat, konzultálj egy hozzáértővel. Még a profik sem segítség nélkül ugranak, hát még egy kezdő - bocsánat, de kérdésed alapján egyértelmű, hogy teljesen rutintalan vagy a témában. Ez önmagában nem baj, hiszen mindenki volt kezdő, csak ne a saját szakálladra dolgozz, mert annak jó vége nem lesz. Így szokták befejelni a lovakat.
2014. aug. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Egyébként az edzőm segít és nem vagyok már annyira kezdő :) Akár mennyire is hihetetlennek tűnik! Természetesen nem vizes füvön csináljuk! Egyenlőre járóiskoláztatjuk, utána rámegyünk a Cavalettire :) Ha ezután sem megy neki az ugrás akkor csak iskolaló lesz és nem fogjuk tovább gyakoroltatni vele az ugrást!
2014. aug. 10. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!