Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudok én tenni ha bizonyos...

Mit tudok én tenni ha bizonyos okok miatt állatorvost nem hívhatok?

Figyelt kérdés

A patája annyira szét van rohadva, hogy fehér és véres az egész nyírja, de a többi is sebes és rohadt.

Nem az én lovam, akié az meg nem fogja fel a helyzetet.

Nem tudok mit cisnálni, én ápolom minden nap ennyit tudok tenni.



2014. aug. 14. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Feljelented az illetőt állatkínzásért vagy szólsz az állatvédőknek, hogy vegyék el ettől a baromtól és keressenek egy normális gazdát.

Nem hiszem el, hogy ha egy ember látja, hogy rohad a ló patája, meg véres, akkor nem hív állatorvost! Le kéne lőni az ilyet, vagy legalábbis letépni a lábkörmeit...

2014. aug. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem értek a lóhoz, de nyilván szárazon kell tartani a patáját, nem szabad, hogy vizeletes, ázott szalmán álljon. Ez nyilván gombásodás. Formalinos, vagy rézgálicos helyi kezelés talán megoldható. Viszont a fertőzött patarészeket le kell vágni.
2014. aug. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én mindig a karámba rakom és megmondom a lovásznak is, hogy hagyja kint, de ha nem megyek ki reggel, nem viszi ki senki. Illetve nem tudom, hogy mikor viszik vissza. Mert lehet, hogy vissza is viszik ahogy elmentem.


Rázgáliccal nem igazán kezelném le, mert az ha hozzá ér a sebhez, akkor jól kinézünk. Pláne, hogy amúgy mérgező is más lovakra, meg emberre is...Igazából azért se, mert nem igazán hatásos amúgy.


A Formalint nem ismerem.

Nem tudom mit tudok tenni, de már sírva takarítom minden nap. Kátránnyal akartam kezdetbe kezelni, meg SBC pasztával, de a sebesedés miatt már nem tudom azz kezelni.

2014. aug. 14. 12:54
 4/12 A kérdező kommentje:
Bár az SBC pasztát is csak recepre adják.
2014. aug. 14. 12:54
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha felhívsz egy állatorvost, az nem kerül semmibe, de legalább meg tudja mondani, mivel kéne kezelni!
2014. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet!
2014. aug. 14. 13:03
 7/12 anonim ***** válasza:

Sbc paszta nem csak receptre van, bemész a patikába az összetevők listájával és kikeverteted. Nekem a 100 g volt nyár elején kb 400 Ft és fél óra alatt megvolt.

Merre felé van a ló? Ha gondolod szívesen kerítek egy menhelyet aki rámozdul az ügyre.

Egyébiránt tényleg csak állatorvos és egy jó kovács tud segíteni. :/

2014. aug. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kapcsolatban vagyok állatvédőkkel, de még azzal várnék.

Tényleg? Én úgy tudtam, hogy csak receptre van. Akkor kikevertetek. Bármelyik állatpatikában kikeverik?

2014. aug. 14. 15:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Emberi gyógyszertárban is kikeverik!
2014. aug. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De azt csak akkor tudom használni, ha már nem nyílt sebes ugye?
2014. aug. 14. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!