Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért csinálja?

Miért csinálja?

Figyelt kérdés
Laza száron elsétálgat nincsen vele gond, de amint belemozdítok a zablába gyorsítani kezd üget majd vágta, nem tudom megállítani.. Mi lehet ennek az oka? Legvastagabb csikózablát használok!

2014. aug. 17. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy volt valami kellemetlen találkozása a zablával... nem vagyok suttogó, úgyhogy csak tippelni tudok, meg így messziről amúgy sem könnyű a dolog.

Lehet, hogy érdemesebb lenne zablát váltani. Mondjuk egy gumisat, vagy olyat, ami még inkább kíméli a száját.

De a kötőfékes lovaglás is megoldás lehet... arra törekedj, hogy teljesen nyugodt legyen lovaglás közben, legyen ellazulva.

Sajnos mást nem tudok tanácsolni... :( sok sikert!

2014. aug. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólóhoz,annyit tennék hozzá hogy ha nem működik a kötőfékes módszer akkor próbáld ki a hackamore-t.:)
2014. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézesd meg a fogait, a száját, lehet komoly fájdalmai vannak!
2014. aug. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez egy alapvető reakció: ha valami fáj, akkor a ló menekül. Alapvetően első lépésként én is azt mondanám, hogy nézesd meg a fogait, lehet, reszeltetni kéne belőlük, vagy pl. az egyik foga lehet, gyulladásban van, stb., emiatt amint megmozdul a zabla, olyan fájdalmat érez, hogy egyből menekül.

Addig is próbáld ki kapicánnal lovagolni, a szárak a két szélső karikába mennek. Inkább ezt ajánlanám kötőfék helyett. Hackamore és társai elég erős eszközök, azokat max, ha nagyon finom, puha a kezed, és szinte kéz nélkül lovagolsz.

2014. aug. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően természetesen előfordulhat, hogy fogat kéne reszeltetni vagy ilyesmi, de én úgy gondolom, elsősorban arról van szó, hogy a ló baromi képzetlen. El kellene kezdeni vele az alapoktól újra. Kérj meg egy hozzáértőt, hogy üljön fel a lovadra, ő majd elmondja, hol a hiba. Ha belovagoltsági hiányosság, akkor azon csak képzett lovas segíthet, aki az alapoktól elölről kezdi a lóval.
2014. aug. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A fogával nincsen gond, mert a versenyek miatt állandó állatorvosi vizsgáltok voltak, nem hiszem, hogy képzetlen lenne mivel szép versenyeredményei vannak, próbálkozunk 2x tört zablával illetve merev gumis zablával, azt gyanítom, mivel nagyon finom szája van egy rossz élmény miatt félti és azért ellenkezik, vagy mert a csikózabla az ínyét nyomja és azért reagál rá ilyen hevesen.
2014. aug. 19. 12:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!