Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kender kötőfék vélemények,...

Kender kötőfék vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Jobbak, mint a gurtniból, nylonból készült kötőfékek? A válaszokat előre is köszönöm!

2014. aug. 25. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
én egy táborban találkoztam kender kötőfékekkel, de soha többet nem szeretnék. én nem szerettem, nehezen tudtam bánni vele. persze ez lehet csak az én problémám, lehet csak meg kell szokni. szerintem jobb egy gurtnis.
2014. aug. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én olyat használok évek óta, mivel a lovam minden normális kötőféket szétszaggatott a kikötőnél, ezt viszont nem tudja elszakítani.

mivel ezen nincs csat, ezért rá kell húzni a fejére, ami egy nehezen elfogható lónál bajos lehet, az enyém nem ilyen. az alján lógó karika szerintem tök jó, viszont rákantározni pont amiatt nem túl jó ötlet.


szóval van előnye és hátránya is. kb 3 éve használom, baja nincs, bár nem abban van egyfolytában a ló, csak ha kikötöm.

2014. aug. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyibol biztos rosszabb, hogy allandoan nem lehet a lovon hagyni, mert nemigen szakad. Ha jol remlik, te kerdezted, hogy kidorzsoli-e a szoret. Szerintem ki.
2014. aug. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó, igen én voltam. :) Úgy döntöttem, hogy kipróbálom a sima gurtnisat, ha beválik marad, ha nem, akkor veszek egy műszőr borításút. Köszönöm a válaszokat! Egyébként a sima gurtnisat rajta lehet hagyni hosszabb időre is? Félrideg tartásban?
2014. aug. 26. 08:50
 5/5 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy szerintem nagyon nagy hiba és felelőtlenség bármilyen körülmények között állandóan rajta hagyni a kötőféket!!! nem csak, hogy ki fogja dörzsölni (ki fogja, még a szőrmés is, persze nem 2 nap alatt, de pár hónap alatt biztos), de baleset veszélyes, bárhol fenn akadhat, rengeteg veszély forrása ez, hogy csak 1 példát mondjak, a szomszéd lovardában minden nap hozzák-viszik a lovakat a karámba és egyszer 2 fiatal ló játszott és az egyiknek valahogy beakadt az alsó állkapcsa a másik kötőfékébe, ahogy csípkelődtek, ebből az lett, hogy egy kb 1 percig tartó kalamajka és rángatózás után a beakadt szájúnak kiesett 3 foga!!! (és az már nem nő vissza) a másikat pedig úgy rángatta a fejénél fogva és úgy cibálta a fejét, hogy a nyaka elején izomszakadás lett, ami még most is látszik.

nyilván ez nem mindennapos dolog, de az ördög nem alszik!

azóta ott is ilyen gyorskötőféket használnak, azzal viszik ki őket és mikor menni kell be a lovak állnak sorban és szinte dugják bele a fejüket.


nekem is volt olyan, hogy pár napig rajta kellett hagynom (amikor ridegtartásban ellett a lovam és nagyon védte a csikót és nem engedte megnézni, akkor kb 1 hétig volt rajta kötőfék, hogy meg lehessen fogni gyorsan és megnézni a csikót, meg a kancát is), de egyébként nem ajánlom.


ha viszont muszáj, akkor csakis béleltet vennék. én nem szőröset, mert az pl ha vizes, sáros lesz, akkor nagyon nehezen szárad, de valami vastagított párnázottat választanék az biztos!


minimum olyat, mint ez:

[link]

2014. aug. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!