Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaknak pontosan milyen...

A lovaknak pontosan milyen oltásokat és milyen időközönként kell adni? És a féreghajtót?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy herpesz, tetanusz ellen kell adni, és még? Ezeket félévente, évente, vagy kétévente? (Többféle variációt hallottam már.) A féreghajtót is tudom, hogy paszta, és váltogatni kell, mert a férgek megszokják... stb. De ezt milyen időközönként?

2014. aug. 29. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Lóinfluenza és tetanusz szokott általában kombinálva lenni. Az enyémek most évente kapják, de a két év azért már sok. Lehet még veszettség ellen is oltatni, de ez inkább csak ott lényeges, ahol sok veszett kutya/róka jár.

Féreghajtó nem muszáj, hogy paszta legyen. Én tavasszal és ősszel adom nekik.

Emellett ami szerintem ide tartozik az a kötelező vérvizsgálat (FKV-re). 3 évente, aki versenyzik annak évente kell.

2014. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lóinfluenza és tetanusz oltás kell, évente egyszer, versenyzőknek félévente.

Féreghajtás félévente kell, tökmindegy, hogy paszta, por, miegyéb. Érdemes váltogatni amúgyis, mert egyes fajtákra lehet, hogy xy féreg pont rezisztens.

Herpeszre csak vemhes kancát érdemes oltatni, egyrészt, mert drága, másrészt, mert ott van fontos szerepe, értelme (egyébként vetélés lehet a vége).

Fertőző kevésvérűségre és takonykórra 3 évente kell vérvételi eredmény (egyben megcsinálják mindkettőt), versenyzőknél évente.

2014. aug. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!