Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan csinálhatok ilyen...

Hogyan csinálhatok ilyen sörényt a lovamnak?

Figyelt kérdés

Mennyi az esélye hogy ha ilyen rövidre vágom, így égnek is fog meredni? :D

Félek ha levágom, nem fog ilyen szépen megmaradni.


[link]


2014. szept. 22. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden valószínűség szerint ilyen lesz. A sörény szálai nagyon vastagok, erősek, a kiscsikóké is feláll, és ha megnézed, egy hosszú sörényű ló sörénye is az első néhány centin felfelé nő, csak utána borul a nyakára.
2014. szept. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Neki jó dús is a sörénye, hosszú és vékony a nyaka, optikailag jó lenne megnövelni. Csődör.

Ma lesz a fodrászkodás.

2014. szept. 22. 10:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? :)
2014. szept. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Optikailag többet ér egy céltudatos bogyózás.

Amúgy ilyen lesz, csak azzal sázmolj, hogy a ló ezzel hajtja a bogarakat, ami most még azért van... Meg, hogy ez azért idő, mire lenő majd, ha meggondolod magad. Azt meg senki se mondja meg neked látatlanban, mennyire kell visszanyírni, hogy felfelé álljon.

2014. szept. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nyilván ezzel hajtják el a rovarokat, de nem tudhatod mi okból kell lenyírni a lovamat. A rovarok nemsokára eltűnnek, és a sörény is visszanő majd.


Második válaszoló: Furioso félvér.

2014. szept. 23. 20:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én lovamnak is ilyen a sörénye.

Úgy szoktam nyírni, hogy először nagyjából levágom a megfelelő hosszra. Ugye sarló alakban kell formázni - tarkója meg a marja felé rövidül (a végére, hogy szép legyen, egész rövidre kell vágni, 2-3 cm), középen a legvastagabb, mint a képen is.


Utána tökéletesítem az alakját.


Aztán a két szélén hosszában srégen levágom az 'élét'. Így kevésbé dől meg. Amerre alapból esik a sörénye, azon az oldalon erősebben szoktam.


Az üstökét nem bántom sose :)


Nekem ilyen lesz :) [link]


U.I.: én igazából azért nem idegeskedem a legyek elhajtása miatt, mert a sörényét csak úgy tudja lengetni, vagyis "aktivizálni", ha megrázza a fejét. Ergo megrázza a nyakát is, meg a bőrét, ha olyan a helyzet, és ugyan úgy elzavarja a legyeket. Sőt, így még be se fülled alá nyáron, nem akad bele a kezem lovagláskor... én jobban szeretem így. A farkát viszont nem vágom.

2014. szept. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!