Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha új lovat veszel mennyi...

Ha új lovat veszel mennyi ideig ajánlatos vele ismerkedni, és mennyi idő után lehet (vagy kell) rá felülni?

Figyelt kérdés

Nem lesz lovam a közeljövőben, de már csak 1-2 hónap tanulás és gondját tudnám viselni, még mielőtt elkezdene valami bunkó kritikálni, hogy még ezt sem tudom meg ezt se meg azt se, de mondom én: hát épp ezért kérdezem nem? Hogy tudjam! -csak ezért mondtam

-------------

PL. Mit csináljak vele az első nap?


2014. okt. 10. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Hozzánk ha új ló érkezett, eleinte csak futószáraztuk, meg legelőn volt, hogy szokja az új helyet. Mozgatásra természetesen volt szükség, viszont 3-4 napon belül felültünk rá, mikor már láttuk, hogy nyugodt, nem lesz gond. előtte azért egy 20 perc futószárazás még pár napig azért volt, de úgy egy hét múlva már csak lovagoltuk (persze egyede is válogatja, voltak egyszerűbb és nehezebb esetek is). Ha van rá lehetőség, érdemes több időt együtt tölteni, pucolgatni, kézen legeltetni, jó időben akár fürdetni, minden jó, amivel szorosabbra lehet fűzni vele a kapcsolatot.
2014. okt. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi
2014. okt. 10. 12:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, ja, egy hetet érdemes adni neki... persze azonnal is fel lehet rá ülni, hogy tudja, hol a helye, de eleinte nem szabad tőle nagyon sokat követelni, dekoncentrált lesz és félős. Aztán pár nap alatt rájön, hogy az új hely is veszélytelen, és akkor már könnyebb vele.
2014. okt. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a nyáron vettem két lovat. Ők egy helyről jöttek, így kevésbé voltak stresszesek, ismerték egymást, mindig egymás közelében voltak. Első 2 nap bent voltak az istállóban, ez idő alatt sokat simogattam, vakargattam őket. Majd harmadik napon már kicsit legeltek is, száron vezettem őket, megnéztem melyik hogy reagál. 4. vagy 5. napon viszont, mivel kocsis lovak félig, befogtam őket, megnézni mennyit tudnak, hogyan dolgoznak. Beváltak, jó kis lovak. Rájuk ülni úgy 2-3 hét múlva került sor, mert elsősorban nekem csak kocsiban kellenek, hátasnak ritkán használom őket.
2014. okt. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
eddigi életem során 5 lovam volt, ebből 4-nél volt az, hogy 2 napig nem csesztettem egyáltalán (mozgatni nem kellett, nagy legelőn voltak) és utána ültem fel, egynél más volt a helyzet, mert azt megérkezése másnapján heréltettem (az csesztetés? :) ) és ugye emiatt kb 1 hétig még nem ültem rá és utána is csak fokozatosan, amíg a seb be nem gyógyult.
2014. okt. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első 1-2 nap futószár, ott ismerkedik a környezetével, feszkózik, ha akar, de egyúttal fegyelmet is tanul, lefektetjük, ki hol van a rangsorban. 3. napon már felülök, egy kis kézen történő munka után.
2014. okt. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!