Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a lovat futószárazni...

Ha a lovat futószárazni akarom, muszály kantárt adni rá, vagy elég kötőféket?

Figyelt kérdés
2014. okt. 26. 14:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A 2 évesedet ne futószárazd egyáltalán, zablát se tegyél még a szájába. Max körkarámban minden nélkül egy darab vezetővel hajtsd, nem kell még osrorral, zablával rémísztgetni, a te szaktudásoddal meg pláne nem, annak csak rángatás meg csapkodás lesz a vége, aminek értelme nincs
2014. okt. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Még nem kell futószáraznod a csikód, mert KORAI! Mikor érted ezt meg? Még nem érett sem a futószárra, sem a kantárra, sem a nyeregre.

Menjen szépen kötőféken és vezetőszáron, ennyit kell tudnia sem többet, sem kevesebbet!


A másik, hogy a futószárazását kapicánnal célszerű csinálni, mert nem terheled feleslegesen a ló a száját.

2014. okt. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy a 2 éveset akarom?
2014. okt. 27. 10:25
 4/12 anonim ***** válasza:
Komolyan ilyen tudással, amiket a kérdéseidben mutatsz, több lovad is van? Anyám borogass... Erre mást nem tudok már mondani...
2014. okt. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mégis hány lovad van?
2014. okt. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
2
2014. okt. 27. 18:24
 7/12 A kérdező kommentje:
Amúgy meg szerintem a kérdésre kőne válaszolni, nem? Megadtam egy kérdést. A ló kora nem szerepel benne, tehát a ...-omból tudjátok, hogy pont egy 2 éves csikóról van szó. Mindenki nekemáll ennyire? Jólvanmár, ez csak egy kérdés volt!
2014. okt. 27. 18:28
 8/12 ecsemecse ***** válasza:
A probléma ott van, kedves kérdező, hogy valóban a tudásod nem igazán megfelelő egy ló tartásához, legyen az képzett felnőtt ló vagy csikó. A korábbi kérdéseidet én is olvastam, és megbotránkoztattál azzal, hogy egy két éves csikót most akarsz kötőfékhez szoktatni (ezt már 1 év 11,5 hónapja kellett volna), olyan kérdéseid vannak, hogy milyen nyereghez és kantárhoz szoktatni egy lovat, hogy mennyi munkára van szüksége egy lónak, de még az alapvető felszerelések tisztán tartásával sem vagy képben. Nekem is az kell, hogy mondjam, hogy egy ember, aki ilyen minőségű és mennyiségű tudás birtokában van, az ne futószárazzon, se csikót, se felnőtt lovat. A futószárazás annál sokkal összetettebb munka, mint ami elképzelésed valószínűleg van róla, nem arról szól, hogy a futószár egyik végén a ló van, a másikon én egy ostorral. Csak hogy annyit említsek, hogy nem mindegy, hogy milyen szögben állsz, hogy tartod a futószárat, az ostort, hogyan van a ló kikötve, hogyan tartod a kapcsolatot a lóval. A szár, a derék, a csizma segítség ugyanúgy meg kell, hogy legyen futószárazás közben is, de nem hiszem, hogy ezzel képben vagy. Így viszont több kárt teszel benne, mint amennyit használsz.
2014. okt. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
semmit nem muszáj. én hol sima kötőfékkel, hol csomózottal, hol kantárral futószárazom. annyi esetleg, hogy kantárral és csomózott kötőfékkel nehezebben ránt el, de más lényege nincs, ha csak lemozgatni akarod, és nincs más célod vele.
2014. okt. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó : köszi a választ!
2014. okt. 27. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!