Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tünetmentesítik a...

Pacisanyuka kérdése:

Hogyan tünetmentesítik a lókupecek a kehességet? Hány napig hatásos?

Figyelt kérdés
Olyan kehességre gondolok amit a ló izzadtan kimelegedve hideg víz ivásával kap el.
2014. nov. 20. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
állatorvossal?
2014. nov. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1-2 napig hat többnyire, de eszem ágában sincs ide kiírni a praktikákat, hogy a sok "jó" ember ellesse.
2014. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

attól függ milyen stádiumú kehes. szteroiddal is lehet tünetmentesíteni, az eleinte akár egy hónapra is elmulasztja a húzást, de az én tapasztalatim alapján ilyennel a kupecek nem foglalkoznak, kehes lovat akkor vesz meg, ha azt vágóár alatt tudja megszerezni és nem tökörészik ilyenekkel, elég drága az a szteroid ehhez.


esetlen egy "drága kupec" drága lónál lehet, hogy csinál ilyet, de egy sima nullás lónál nem jellemző.


egyébként meg olyan is lehet, hogy maga az eladó, akitől a kupec vette, szóval még az előző tulaj szteroidozza, a kupecnél tünetmentes és utána átkerül az új gazdához, és ott szépen fokozatosan előjön a kehesség.

2014. nov. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A draga lovat azonnal visszaviszik, mivel szavatossagi hiba, ezt a kupec is tudja. Tehat mindegy, hogy eltunteti-e vagy sem. Az olcso, szerelembol vasarolt lovat lehet, hogy megtartjak, de azt talan meg meg is veszik kehesen.
2014. nov. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék átverni senkit, csupán lenne egy nagyon jó származású eladó kanca IV. Stádiumú kehességgel és megvenném mert ha tudnám tünetmentesíteni lehet, hogy hozhatna egy csikót. Mivel a kanca még tök fiatal. Ha nincs tünet ki tudná hordani és meg tudná elleni talán.
2014. nov. 21. 08:00
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha nem akarod kiírni 100%-ban megértem, én sem tenném. Privátban küldenél párat ami a csikóra nem lehet veszélyes?
2014. nov. 21. 08:03
 7/7 anonim ***** válasza:

már bocs, de egy ilyen ügyben szerintem ne egy fórumon keress tanácsot, hanem hívj fel egy állatorvost, bár nem hiszem, hogy egy 3. stádiumú kehes lónak jó ötlet a vemhesség, de én is ismertem kehes vemhes lovat, ami ki tudta hordani a csikót. hívj fel egy állatorvost, kérdezd meg, és ha úgy alakul vizsgálja meg az orvos, mielőtt megvennéd.


a szteroid hatékonysága nagyban függ attól, hogy hányszor kapott előtte.


van még másik lehetőség is, a ló tüdejének kimosása, ami egy elég veszélyes és igen költséges mutatvány, de az is kb 1 évre enyhíti a tüneteket, ez csak akkor indokolt, ha nagyon tele van a tüdő váladékkal.

2014. nov. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!