Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen egy divatlovas?

Milyen egy divatlovas?

Figyelt kérdés
Mikor neveznek valakit divatlovasnak és mik átlagban a jellemzőik? Mitől lesz valaki divatlovas?

2014. nov. 21. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát most lehet, hogy félre értelmezem, de nem arra használjuk ezt a kifejezést, aki divatból, meg nagyzolásból lovagol? Ha a barátnőm lovagol akkor én is alapon. Mindenből meg kell venni a legdrágábbat, már az első alkalommal, de csak arra a kis időre kerül kapcsolatba a lóval amíg rajta ül. Tehát nem ő szerszámozza fel, vagy ápolja, vagy lép sárba, hanem felteszik a pacira, majd a végén lesegítik.
2014. nov. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De van aki kényszerből nem ápolhatja és szerszámozhatja a lovat.
2014. nov. 21. 19:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos a lovaglás mostanában elég divatos sport lett. Számomra a divatlovas az, aki azért lovagol, hogy elmesélhesse mindenkinek, elmondhassa magáról, hogy lovagol, de annyira már nem akarja a dolgot, hogy kimenjen télen hidegben, vagy nyáron 40 fokban, tehát mindig csak akkor megy amikor neki éppen jólesik. Más dolgokat helyez előtérbe, nem dolgozik eléggé azért, amit állítólag szeretne.
2014. nov. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az alatt mit értesz, hogy kényszerből nem ápolhat? Valamiféle fogyatékra gondolsz?
2014. nov. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jaj nem, félreértettél! :) A futószalag lovardákra gondoltam, ahol kiveszik alólad a lovat, mert jön rá a következő és a következő és a ... Ebbe eddig bele sem gondoltam, hogy valaki azért lovagol, hogy felvághasson vele. Bár nem tudom, hogy tényleg van e ilyen, hogy valaki ennyi pénzt kiad menőzésért, mondjuk sok az idióta, az biztos.
2014. nov. 21. 20:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2. Válaszoló vagyok. Igen, vannak elegen, hidd el :D Igazából nem muszáj olyan sok pénzt kiadniuk menőzésért, hiszen nem kell saját lovat venniük, stb. Ezek a fajta divatlovasok akikről írtam kb úgy csinálják ezt a dolgot, hogy mondjuk havonta elmennek kétszer lovagolni, és akkor jön a duma, hogy igen, ők lovagolnak, és az a szenvedélyük, és mennyire szeretik, pedig milyen nehéz sport, de sajnos a hónapban csak kétszer tudott menni, mert hideg volt. És így nem adnak ki olyan nagy pénzeket, mert havi 4000 forintról van körülbelül szó. Jó, nyilán vannak olyan divatlovasok is, akik sokkal több pénzt adnak ki a menőzésért, de én az első esetből találkoztam már nagyon sokkal.
2014. nov. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Meg amikor gazdag szülők lovat vesznek a kretén elkényeztetett kölyküknek,aki azt hiszi,tud lovagolni.Aztán leesik kétszer saját bénasága miatt,ilyenkor persze a ló a szar,csak a ló lehet a hibás.Ilyenkor jön az,hogy szetencsétlen jószágot bosszúból vágóra küldik.

Olyan is volt,aki fordítva tette fel a lóra a nyerget.Lett neki szólva,hogy nem lesz ez így jó.Válasz:ötmillióért vették a lovat,ért hozzá.Kicsajt vitte tíz perc múlva a mentő,lovat pár nap múlva pakolták kamionra és indult olaszországi társasutazásra.

2014. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a divatlovas az a lovas, aki kimegy, felpakolják a lóra, végez, elköszön, a ló meg ott marad. Kijár hetente 1 vagy 2 alkalommal, és el van ájulva magától, közbe fészbúkra tolja a csodás lovas képeit. Olyan nincs, hogy valaki kényszerből nem ápolhat lovat. ez csak egy hülye kifogás, biztosan megoldható, hogy ha nem is azt a lovat, de másikat, amelyik bent van, behozza legelőről, vagy kivezesse a boxból, és megpucolja. Csak ugye ahhoz már fél órával többet kéne áldozni az időből. Nem is beszélve arról, hogy a lovardák tárt karokkal várják azokat a fiatalokat, akik hajlandóak heti 1-2 napot vagy délutánt beáldozni, hogy segítenek trágyázni, lovakat pucolni és társai, de ezeket a fiatalokat úgy kell vadászni. Ha a piszkos munkáról van szó, akkor már nem is kell lovagolni, vagy akkor ott a pénz, majd én kifizetem az órát.

És ez mellett vannak gazdag szülők csemetéi, akik szintén hasonló stílusban állnak a dologhoz. Ha az én lovam boxban van, mert mondjuk olyan az idő, és trágya van alatta, akkor nem várom meg a lovászt, míg a száz másik munkájának a végére ér szerencsétlen, hanem megfogom azt a rohadt trágyaszedőt meg a talicskát és kiszedem alóla. Sőt, kiszedem barátnőm lova alól is, hogy az se álljon szerencsétlen a saját ürülékében. Volt olyan, hogy a fél istállót kitrágyáztam, mert láttam, hogy a lovásznak még tényleg rengeteg más dolga van, de nem akartam nézni a lovakat a szutyokban. És persze volt olyan, aki ez miatt beszólt, hogy "Minek csinálod, majd jön a Józsi, megcsinálja, ezért kapja a fizetését!" Szegény Józsi meg minden nap el volt havazva, hálás volt, ha néhányan besegítettünk neki. Persze nem a "Divatlovasok" álltak sorban a trágyaszedőért, sőt, szépen odébb tolták a boxban a lovukat, amíg kiszedem alóla a szutykot, ő meg csak nézte. Van ilyen is.

2014. nov. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok, annyit még hozzá tennék, hogy divatlovas tudása még lehet attól egész jó, meg lehet egész ügyes, de ő nem azért lovagol, mert a lóval együtt akar dolgozni, ha a ló lesántul, kinéz hozzá hetente egyszer, mert a lovam beteg. Egy divatlovas azért lovagol, mert neki jó, ő jól néz ki a lovon, de egy tapottat sem tesz azért. hogy valóban kapcsolata legyen a lóval/lovakkal. És itt nincs kifogás, a "futószalag lovardákban" is van lehetőség a lovakkal való foglalkozásra, csak kicsit próbálkozni kell. Aki csak lerendezi annyival, hogy de nálunk nem lehet, az divatlovas, mert nem is akarja.
2014. nov. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2014. nov. 22. 21:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!