Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló nem csak zablával tud...

A ló nem csak zablával tud támaszkodni? Többi lent

Figyelt kérdés
Kicsit összezavarodtam, eddig azt hittem, hogy a támaszkodáshoz alapfeltétel egy puha kéz, meg egy zabla a ló szájában. Ennek ellenére sok képet láttam már, ahol a ló zabla nélküli kantárral dolgozik, és száron van. (?) Pl: [link] Értem, hogy lehet már a hagyományos kantáron kívül kismillió egyéb eszközzel lovagolni, magam is szoktam kötőfékkel, de olyankor nyilván nem folyik annyira komoly munka, inkább lazulás, nyújtózkodás. (persze ez nem azt jelenti, hogy szétesve közlekedünk egész edzés alatt.) Fogalmam sincs, hogy most ennyire rosszul gondolom ezt, vagy van valami igazságalapja is, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy a ló rendesen támaszkodjon a szája nélkül.

2014. dec. 7. 12:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Persze, ugyan úgy tud támaszkodni, hiszen a támaszkodás eleve nem arról szól, hogy mi tartjuk a ló fejét, hanem maga a kapcsolat, a kommunikáció a ló elejével, komunikálni pedig többé-kevésbé bármivel lehet, ami a ló fején/nyakán van. Ami a képen van, az nekem elég soknak, nehéznek tűnik, feszesnek látszik a szár.
2014. dec. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Lehet zabla nélkül is,nem kimondottan feltétele,az már más kérdés ,hogy egy kötőfékkel mondjuk nem fejtesz ki akkora hatást ,de az is működhet egy jól idomított lónál ami már korrektűl a segítségekre rááll . Egy a lényeg ,hogy legyen meg a lendületesség és ha elég magasan képzett a ló ,akár zabla nélkül is létrejöhet a támaszkodás. De pl hakamorral is lehet,az sem a szájában van,viszont az erősebb is.De tegyük hozzá azért egy full feszes ,szarvasnyakú lovat elég nehéz lenne zablanélkül mondjuk megoldani.
2014. dec. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%

Vagy éppen könnyebb, hiszen az olyannak pont békén kell hagyni a száját. Meg a többinek is, szerintem. A ló majd felveszi a kontaktust, ha olyan állapotba lovagolták.


Különösebb képzettség sem kell hozzá, hiszen bizonyos kulturákban a csikók kapicánnal/serratával dolgoznak, mielőtt zablát kapnak a szájukba.


Egyre többen indítványozzák külföldön, hogy módosítsák a szabályzatot és díjlovas versenyen zabla nélküli kantárral is lehessen indulni. Angolul a száronlét = "on the bit" ("a zablán") kifjezés szerepel a szabályzatban, ami ezt egyelőre kizárja.


(Itt szerintem sokkal jobb állapotot mutat a linkelt páros és a kontaktus is finomabb: [link]

2014. dec. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
5%
Megnézem én azt ,hogy egy átlovagolatlan ,feszes telivéren te ezt alkalmazod....
2014. dec. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
29%
Most mutassak fotókat vagy eljössz megnézni? Merthogy én lovagoltam át a telivéremet.
2014. dec. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Mutass fotót!


Nem azért, mert ne hiszem el (nem én írtam azt a hozzászólást), hanem mert más magasan képzett díjlovakat látni így és telivéreket.


Mondjuk a fotó csalóka, videó lenne az igazi!


(És nem értem miért kell megint lepontozni azt, akivel nem egyezik a véleményetek!)

2014. dec. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Szívesen mutatnék, de úgyis csak veszekedés lenne belőle, főleg, hogy vannak, akik a támaszkodás fogalmát sem értelmezik megfelelően.
2014. dec. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
És azt elárulod, hogy miért nem zablával lovagolod? Hogy ennek mi az oka?
2014. dec. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
41%

Alapvetően zablával lovagolom, mert nem gondolom, hogy ha egy ló nem fogadja el a zablát, annak nem a zabla az oka. Kb. három hónapig lovagoltam, míg magától felvette a kapcsolatot és utánanyúlt. Segített, amikor egyenes gumizablára váltottunk, de most már a kétszertörtet is kedveli. Kézen általában kapicánnal dolgozunk és néha felülök rá úgy is, kíváncsiságból, annak is szépen utána megy előre-lefelé (ugye ez lenne a támaszkodás tesztje). Az erős kezet nem írja, így tág keretben lovagolom, majd magától feligazodik, van rá ideje.

Hát, ezek vagyunk mi. :)

2014. dec. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%
Pályáról lehozott telivérnek aztán kell az egyenes zabla.. Tátogjon mégjobban .... Azért 3 hónap után ne hidd ,hogy te így átlovagolsz egy telivért,azok alapján amiket írtál....
2014. dec. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!