Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hobbi vagy versenyzés?

Hobbi vagy versenyzés?

Figyelt kérdés
Ti melyik mellett vagytok és miért,melyiket űzitek?Hobbi (szabadidő lovaglás),vagy versenyzés (díjlovaglás,díjugratás,stb.)
2014. dec. 11. 16:16
 1/9 KGabi0000 ***** válasza:
Szerintem kinek hogy,valaki versenyezni szeretne valaki meg csak hobbi lovagolni,én inkább csak havi 1 verseny maximum,de mindenképp szeretnék versenyezni.
2014. dec. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én hobbi szinten versenyzek :D Felénk egész jó a lovasközösség, így elég sok ilyen ügyességi verseny van, elég komolyak szoktak lenni, és egy-egy ilyen alkalom 40-80 lovast is összeránthat a megye minden szegletéből.

Jók, mert nem kell rajtengedély, nem nézik azt, hogy ki miben van, nem csinálnak semmiből presztízskérdést, viszont komoly feladatok vannak és van köztük olyan is, amely mondjuk egy aktívan versenyző sportlovon is kifoghat, pedig a feladatok többsége a mindennapjainkból ered. (pl szalagos kapuk, pillepalackokon, locsoló tömlőn való átkelés, zörgős zacskó, árokban közlekedés).


Nekem ez megadja a kellő izgalmat a szabadidő lovaglás mellett, ráadásul célokat is felállít, szóval nem csak úgy lötyög az ember a nagyvilágba.


A hivatalos versenyzés sem rossz dolog, de nekem soha nem adatott meg a lehetőség rá, mert ahhoz egy vagyont kéne költenem edzőre, ahhoz egy olyan ló is kéne, meg a sok utazás, nevezési és stratdíjak, meg egyéb költségek. Sajnos ezeknek a fedezésére nincs pénzem, így nem is vágyom a hivatalos versenyekre.

2014. dec. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!Kinek mi.

Én jövőre fogok versenyezni de nem szeretném annyira nagyon erőltetni talán 2 hónaponta 1 verseny és nekem ennyi elég vagy talán 3 hónap,szerintem a sima hobbi az sokkal jobb,ellazítja az embert és a lovat egyaránt,lelki harmóniát hoz a partnerekre (ló és lovasa) és ezáltal egy új szoros kapcsolat is kialakulhat (nekem ebből van 4-5 is),szerintem ez a legjobb a verseny pedig azért jó hogy ha egyáltalán részt veszel rajta akkor az már azt jelenti hogy igazi lovas vagy,egy ember akit elismernek még ha nem is 100%-os lesz a teljesítmény! ;)

2014. dec. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én úgy lovagolok és úgy képzem a lovam, mintha díjlovas versenyre készülnénk, csak éppen nem megyünk el, mert maga a verseny nem izgat. Magunknak győzzük le, nem másokat.
2014. dec. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pénztárca függő az egész,néha pár faluszéli verseny belefér,hogy ló is szokja a körülményeket de igazából ahhoz ,hogy valaki eljusson oda,hogy hétről hétre versenyre megy és túl akar lépni az A,E,L M kategórián (díjlovaglás) Oda már pénz kell meg egy jó ló ,ami szintén sok pénz,sok edzés,sok lószállítás stb.. Ennél fogva a hobbi a választandó,de gyakorlatilag lehet többet ér az ,hogy magamnak belovagolok egy lovat és fejlesztem ,nagyobb sikerélmény mint minden héten megnyerni egy versenyt csak mert apuci kifizette .
2014. dec. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3asnál azzal a résszel nem értek egyet, hogy a versenyen való részvételtől igazi lovas lesz valaki. Most a lovasok 90%-át becsmérelted. :D

Szerintem a versenyzés ugyanúgy eggyé kovácsol, csak más szemszögből. Nyilván ennek vannak követelményei, hála az égnek a jelenlegi lovam imád versenyezni, hisz ha belegondolsz a győzelemért is ugyanúgy összhangban kell lennetek.

2014. dec. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva???
2014. dec. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Versenyzők között csomó olyan van amelyik pattog a ló hátába meg ülni nem tud,csak alávágnak egy automata lovat vagy ,más valaki lovagolja be neki. Nem attól lesz igazi lovas mer versenyzik,legtöbb egy sznob majom ez az igazság és a ló csak eszköz neki. Nem mindegyik ilyen de többségére vonatkozi. Cáfolnám ,hogy ez kovácsolja lovassá.
2014. dec. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem versenyzek, mert a versenyek mind teli vannak olyanokkal, akik már 12 éves koruk óta arra a bizonyos versenyre tréningeznek és semmi mással nem foglalkoznak, nincs ott nekem semmi keresni valóm, inkább kirándulok egy jót, és megkímélem magam a biztos kudarctól.
2014. dec. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!