Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért bolondabbak a lovak ha...

Miért bolondabbak a lovak ha nagy szél van?

Figyelt kérdés
Tehát a kérdés nem arra vonatkozik, hogy ez miben nyilvánul meg, ezt én is tapasztalom (menősebb, szemesebb, ijedősebb, stb.), hanem az a kérdés, hogy ez miért van? A hangja zavarja őket? Nem hallanak olyan jól nagy szélben és ezért? De még a saját helyükön a legelőn is sokkal őrültebb módon rohangálnak, mint amúgy!
2014. dec. 20. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nem csak a lovak "bolondabbak" ilyenkor, a macskáim is összevissza rohangálnak ha nagy a szél :)
2014. dec. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mozognak az ágak, susognak a levelek, furcsa hangokat hoz a szél, baljós árnyak mozognak össze-vissza... Az enyémet mondjuk teljesen hidegen hagyják ezek a dolgok. A másik, hogy hűvös időben frissebbek, jobban érzik magukat.
2014. dec. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyes lovak félnek a nagy széltől. Szerintem. :)
2014. dec. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A lovakat a szél fiainak tartják. Az enyémnek is nagyobb a menőkedve szélben :)
2014. dec. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez ugyebár a meleg nyár ellentettje. Ha belegondolsz sokuk, akkor sokkal "tunyább", mint ahogy téged is elnyomhat a meleg. A kellemes hűs időben te is frissebb vagy.

Persze, még egyikük sem említette meg, hogy mi is a valóság, de majd rákérdezek náluk. :)

2014. dec. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nekem a szél nem a meleg nyár ellentettje... a meleg nyár ellentettje a hideg tél. nagy süvítő szél ugyanúgy van nyáron is és akkor is hülyék.


ja és hirtelen lehűlés, 5, de akár 10 fok is szokott lenni, valóban jótékonyan hat a menőkedvükre, ha ez nyáron történik, de a szél az más.

2014. dec. 21. 11:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha csak egy kicsit is fúj a szél, a ló attól is megijedhet, mert honnan tudná, hogy az csak egy feltámadó légitest. A hirtelen felkapó széltől nagyon meg tudnak ijedni, akkor nyugtatni kell őket, és határozottnak lenni.
2014. dec. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én lovam nem parázik a szélben, a menőkedve jobb, de nem fél. Mondjuk nagy területen van ridegben, tudja milyen a nagy szél, míg a barátnőm boxban tartott lova, eléggé félős egy szeles terepen. Mondjuk egyszer elkapott minket egy elég nagy zivatar, még jég is volt benne... hát annak a kifutószele az erődeb igen csak ijesztő volt, nem csak a lónak, hanem nekem is.
2014. dec. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy a szél a meleg nyár ellentettje, hanem, hogy a hűvös-hideg idő. Fél ridegben, ridegben tartott lovaknál azért "mindennapos" a szél. Attól, hogy nyáron a 35+ fokban fúj a szél nem igazán fog jobban menni. Legalábbis nálam a nyári akár komolyabb szelek is hidegen hagyják őket. Pláne, ha még szép napos idő is társul mellé.
2014. dec. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!