Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Új lovasiskolába kerültem....

Új lovasiskolába kerültem. Nem elég mély az ülésem és szeretném elmélyíteni. Milyen módszerekkel lehet ezt megtenni?

Figyelt kérdés
Segítené az ülés javítását ha szőrén v patracon v voltizs hevederrel gyakorolnám a lovaglást?
2014. dec. 31. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
A voltizsálás segít, meg sok kengyel nélküli munka. Sok tanügetés :) Vagy egy jó díjlovas nyereg.
2014. dec. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze, javít, de az igazi egy jó lovasedző lenne. Az enyémen rengeteget javított (futószáron, sok kengyel nélküli lovaglás)... de még nincs vége.
2014. dec. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem:) köszi a tanácsokat:)
2014. dec. 31. 18:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolom meg fogják mondani, hogy mit kell majd csinálnod, elvégre azért vagy ott.

Futószáron kengyel nélkül, a szárfogást csak imitálva, gyakorlatokat végezve meg fogod tudni találni azt a mély egyensúlyt, ami most még nincs meg. A szőrén lovaglás egyensúlygyakorlatnak jó, de máshogy kell ülni, mint nyeregben. Az is igaz, hogy olyan nyereg is kell hozzá, mert ha nem jól ültet, akkor próbálkozhatsz...

2014. dec. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Semmilyennel. Majd idővel kinyúlnak a szalagok, lazulnak az izületek... ezt egyetlen egy módon lehet elérni: nagyon sok lovaglással. Hónapok, évek alatt. Szerintem itt téged egyszerűen át akar verni a palánkon az új lovasiskola, kitalálták ezt a kifogást, hogy ne kelljen veled érdemben foglalkozniuk, vagy mert lusták hozzá, vagy mert ők sem tudnak semmit, amire megtaníthatnának, vagy mert a lovaik képzetlenek, vagy mindhárom.

Azért azt majd meséld el nekünk, hogy mit fog javasolni a koma, hogyan mélyítheted el az ülésedet, hadd röhögjünk mi is... de talán jobb lenne, ha mielőbb faképnél hagynád, mert vagy totál kókler az ürge, vagy rosszindulatú.

2014. dec. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de pont azért fognak vele érdemben foglalkozni, mert felhívták a figyelmét erre a hibára. Ha nem akarnának foglalkozni vele, azt mondták volna, hogy ügyes vagy kislányom, csak így tovább.


Lovagolhat éveket, ha helytelenül ül, soha nem lesz mély ülése, csak berögzül a helytelen.

2014. dec. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na, azért én még mindig kíváncsi vagyok arra, hogyanlehet lovaglás előtt/helyett mélyíteni az ülést. :)

Szerintem ez csak rabló duma, kostolgatják a kérdezőt, hogy tájékozott-e, a vége az lesz, hogy visszateszik futószárra, mert azért többet lehet kérni, vagy "osztálylovaglásba" vonatozni, mert azzal kevesebb az élőmunka, és ha bármi egyebet kívánna, akkor majd leoltják, hogy "ameddig nem elég mély az ülésed, nem tudunk továbblépni"

2015. jan. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!