Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyereg rendelés?

Nyereg rendelés?

Figyelt kérdés
Nyerget szeretnék venni, viszont itthon a boltokban nem volt olyan amilyet szerettem volna. Neten Kinéztem egyet viszont félek, hogy nem lesz jó a lóra. Miket mérjek le a lovamon, hogy biztos legyek a választásban? Esetleg tudtok olyan boltot ajánlani ami "megbízható" ilyen téren? a válaszokat előre is köszönöm!:)
2015. jan. 18. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy ez nem olyan, mint egy kantár, hogy leméred szájszeglettől szájszegletig és akkor valószínűleg jó lesz, főleg, hogy az állítható, a nyereg nem.

a mar szélességét, dőlésszögét, magasságát, a váll szélességét, stb nem tudod lemérni centivel.


én biztos nem vennék úgy nyerget, hogy nem tudom lóra próbálni.


3 lehetőség van, ami segít, de még így se biztos, hogy jó lesz a lóra a kinézett nyereg.


1. ha a közeledben van egy azonos márkájú, méretű és markamra méretű nyereg, amit a lovadra tudsz próbálni és az jó rá, akkor nagy valószínűséggel az is jó lesz.


2. egy puha fém lemezt rálapogatsz a marjára-hátára és azzal a kezedben sétálsz be a boltba és oda tartod


3. egy olyan nyerget, ami tutira jó a lovadra alaposan lemérsz, hogy hol mekkora (markamra szélessége közvetlen a tömés fölött, markamra magassága, nyereg legszűkebb pontja szemből, nyereg hossza, legszélesebb pontja, stb.)

és az adatokat elküldöd a netes áruháznak, ahol lemérik az általad kinézett nyerget.


viszont az megint más kérdés, hogy ha az adatok stimmelnek is, felpróbálod és mégse jó a lovadra, akkor mit csinálsz...

2015. jan. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vagy csak simán élsz a törvényadta jogoddal. Lerendeled, felpróbálod, ha nem jó 15napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól. Nyereg vissza, pénz vissza, minden sima...
2015. jan. 19. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!