Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a hála jele?

Ez a hála jele?

Figyelt kérdés
Multkor volt egy kisebb esésem a lovammal, nekem nem lett bajom, viszont a lovam nagyon megilyedt. Próbâltam nyugtatni, simogattam a fejét, és szavakkal is nyugtattam, utàna még kicsit sétàltam vele, és mikor màr megnyugodott akkor vàgtàztunk. Visszavezettem az istàllóba, ő meg àllandoan a fejével a hasamhoz bujt, meg böködött, nem durvàn, finoman böködött. Olyan aranyos volt, nem tudom, hogy ez mit jelent, vagyis hàlàs mert megnyugtattam vagy jàtszani akart vagy valami, csak mert idàig még ezt nem csinàlta. Bocsànat ha egy kicsit húlye kérdés de minden véleményt meghallgatok.
2015. márc. 1. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha bökdös vagy játék vagy a tiszteletlenség jele
2015. márc. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Igen.
2015. márc. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez most a kivétel ami erősíti a szabályt. Nem hinném, hogy itt most tiszteletlenségről van szó.

Inkább arra a védelmező ösztönre tudok gondolni, ami arra sarkallja őket, hogy vigyázzanak a gyengékre (ezért jó terápiás állatok).

Szerintem az eséseddel, meg aztán azzal, hogy sikerült így megnyugtatnod, kialakítottál egy olyan bensőséges kapcsolatot (amit holnapra valsz "elfelejt", szóval ne gondolj valami óriási varázslatra), ami miatt ő is elkezdett érdeklődni, és meg akart bizonyosodni róla, hogy neked sincs bajod.


Lehet végülis hálának mondani, de ne olyan érzelmekre gondolj, mint az embereknél. Inkább olyan ösztönöket hoztál elő belőle, amik ezt a fajta viselkedést váltották ki. De ebben az esetben mindenképpen pozitív szerintem ez a kis bújás és böködés.

2015. márc. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem meg kaját keresett, vagy kicsit viszketett a feje és jól esett beléd dörgölni.


megint valaki olyan érzelmekkel akarja felruházni a lovat, amire nem képes. ez nem egy ember és nem is kutya. nem tud "hálát" érezni, nem tudja az mi!

örülök, hogy sikerült megnyugtatnod, de kicsit túldimenzionálod ezt. aranyos volt, örülj neki. de nem volt hálás, se szerelmes beléd.

2015. márc. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

előttem szóló: engem is bökdös egy ló, ahol lovagolok, pedig lovaglás előtt a büdös életben nem kapott tőlem kaját, és tudja is, hogy tőlem nem számíthat sokra.


kérdező: egyszerűen szeret, és szeretne megbizonyosodni arról,hogy jól vagy, szerintem. és egy kis szimpla barátkozás

2015. márc. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de a "szeretet" megint egy emberi érzelem. meg az, hogy "tudja", hogy nálad nincs kaja már megint olyan gondolatmenet, ami nem a lovak agyához van szabva. ha szokott néha ettől-attól kaját kapni, akkor nyilván más zsebeit is csekkolni fogja. de az is lehet, hogy volt a zsebedben előtte alma, lócsoki, akármi és azt még érzi.


de ha jobb azt képzelni (nyilván jobb), hogy téged "szeret" egy ló a lovardában és mikor jössz tudja, hogy bár te nem hozol kaját, de azért kedveskedik neked, mert "szeret", akkor gondold azt.

2015. márc. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jajj.. nem, nem a hálája jele és nem is akart megbizonyosodni arról, hogy jól vagy-e. Egyébként is már 20x elfelejtette addigra, hogy leestél. Játszani akart vagy viszketett a feje.
2015. márc. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!