Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mindent a lóversenyről és a...

Mindent a lóversenyről és a lovassportról? Hozzáértők válaszát várom?

Figyelt kérdés

Nos komolyabban szeretnék foglalkozni a lovakkal. Tudom,tudom nem lehet belőle meg élni stb ezekkel már tisztában vagyok.

Ami érdekelne:

-Mennyiért lehet eladni normális lovakat galopp/ugró/díj/ügető?

-Mennyiért lehet venni (galopp/ugró/díj/ügető) lovat jó származásút?

(a kérdéseim most mint ügetőre galopp ..stb tartozik)

-Ha egy ló sikeresen versenyez mennyi a nyereménye pénzben?(már ha van)

minden érdekelne.


2015. márc. 3. 14:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Az első két kérdésed borzasztó sok dologtól függ, nem lehet így megválaszolni.
2015. márc. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Galopp és ügető lovak ára nagyon sokmindentől függ,mikor el szeretnéd őt adni.

A leggyakoribb okok amikkel találkoztam,hogy sérült,nem versenyez,illetve nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket,így eladják hobbizni vagy militaryra átlovaglás után.Persze vannak csikók is,de azokkal leginkább a nagyobb versenyistállók bizniszelnek,HA bizniszelnek(millió egy oka lehet amiért csikót adnak el).

Szóval az ár,kismilló tényező(beteg lett,nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket,nem vált be a pályán,eladósodott az istálló,kiöregedett stb) függvényében a vágóártól egészen a másfél millióig mehet(ez volt a max amit láttam).


Lóvételnek két opciója van.Vagy meglátogatod a külföldi(pl.:angol)versenyló-árveréseket,és ott veszel, a szerencséden,hozzáértéseden és furfangosságon alapulva min.800 guinea-ért lovat(a határ a csillagos ég,de pl.: Overdose-t 2000 guinea-ért vették ami kb 800 ezer forint). Magyar árveréseken is vehetsz lovat mind ügetőt mind galoppot.Ez ősszel van.Bár szokás szerint egy magyar árverésen csak a felhozatalt nézik meg,megjelölik maguknak,majd elmennek és megnézik a lovat.A leginkább helyekahonann érdemes lehet telivért venni,a Telivér Farm Kft,a Bábolnai Ménesbirtok és a dióspusztai Ménes.Persze versenyeztető magánszemélyek is lehet hogy adnak el versenycélra lovat,de szerintem ez annyira nem jellemző.Ajánlom olvasásra a Heti Telivért.



Egy ló hozamát nehéz megbecsülni,nagyon sok közöttük a veszteséges ló.A versenyeztetés gazdátlan dolog,a tréningben nevelés díja olyan magas hogy a ló-hacsak nem kiemelkedő-akkor sok esetben nem tudja eltartani magát.Komoly ráfizetések vannak még a nagyobb ménesbirtokok,kft-k között is.

Nézd meg ezt a hirdetett lovat: [link]

Az ugrók és díjlovak menetét nem ismerem,de a kettő között összefüggést találva, egy galoppról lehozott telivér,gyakran túl gyors egy díjugrató pályán,a sok eredetileg száguldásra és 1-2 km-t erőből futva,majd megyek a helyemre mentalitással kitenyésztett lónak nem kedvez sem a pálya,sem annak tempója,illetve nehéz irányítani őket.Ugrósportban inkább veszik az angol-arabot.Díjlovaglás szintén problémás,hiszen egy alapvetően nyújtottan közlekedő lovat nehéz rávenni arra hogy iskolafigurákat csináljon.

2015. márc. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok:

Első leírta,én is csak próbáltam körvonalazni e helyzetet.

2015. márc. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!