Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Versenyző lovasok, szerintetek...

Versenyző lovasok, szerintetek is szükség lenne az alacsonyabb kategóriában versenyzők támogatására?

Figyelt kérdés
A Talent program kapcsán jutott eszembe a gondolat, hogy az alacsonyabb kategóriában, megyei szinten versenyző tehetséges, de nem gazdag lovasokat miért nem támogatják? Oké, hogy aki versenyzik, annak valamennyire van pénze, de sokan nem a saját lovukkal indulnak vagy nincs lehetőségük országos szinten versenyezni, hiszen a szállítás nagyon drága még saját lószállítóval is.Lehetnének olyan programok is, melyek ha nem is sok pénzzel vagy edzéssel, de támogatnák a tehetséges, de nem túl gazdag lovasokat. A Talent programhoz hasonló feltételek alkalmazásával, csak mondjuk ne határozzák meg, hogy x évesen milyen szinten kell versenyezni. Egyéb ötleteket is szívesen meghallgatok!

2015. márc. 26. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez lehetne egyszerűbben is, pl. X kategóriában akarsz indulni, akkor legalább egy versenyen az adott kategóriában X százalékos, vagy pontos eredményt kell produkálnod, stb. De igazából ez olyan dolog, hogy senki sem kényszerít, hogy hivatalos, elismert versenyeken versenyezz országos szinten, amíg ebben ma MO-n nincs pénz, és a támogatás nem jelent jelentős reklámot, addig erre, főleg alacsonyabb kategóriákban senki sem fog költeni. Díjlovaglásnál tudod, hányan mennek ki megnézni akár egy OB-t? És, ha nem számoljuk a rokonokat? Mert akkor szinte senki... Minek támogassa valaki azokat, akik még eddig se jutnak el, hanem tényleg max egy-két, a közelben megrendezett ilyen-olyan számra elmennek?

Ugrásnál ugyanez, bár ott kicsit nagyobb a nézőtábor, vagy hajtásnál, mert kevésbé kell szakértőnek lennie a közönségnek... De ettől még az ottani helyzetet sem nevezném jónak. Ebben egyszerűen nincs pénz.

2015. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Meg aki adott évesen nem megy olyan magasságokon abból úgysem lesz Európa- bajnok meg ilyenek, szóval... (Mondom ezt úgy hogy én is versenyzek 30 centivel lemaradva a korosztályomtól)
2015. márc. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nos igen, ezekben teljesen egyetértek, hogy nincs benne pénz, ezért nem is támogatják. De pontosan a pénz miatt vannak a jelenlegi ifisták országos szinten. Nem tudnék olyan lovast mondani, akik nagyobb versenyekre járnak, de anyagilag nincsenek eleresztve. Nem a képességek, hanem az anyagiak hiánya a probléma a feltevésemben. Ha másik oldlalról nézzük, hogy mondjuk 17 évesen 120-130 az elvárt, akkor ennek csak azok felelnek meg, akik ki tudnak fizetni egy rutinos lóért 800000-1000000 Forintot vagy tényleg valami Istenadta tehetségek és egy kevésbé rutinos lóval is sikeresek.
2015. márc. 26. 21:21
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, szerintem legalábbis felesleges, illetve nem indokolt. Alacsony kategóriákban induló, csóró lovasból annyira sok van, hogy Dunát lehetne velük rekeszteni és a tehetség olyan szinten nem mutatkozik meg, hogy azt érdemes legyen támogatni. Egy versenyző teljes karrierjét nem lehet finanszírozni, ha neki nincs meg az az anyagi háttere, ami egy bizonyos szintű siker eléréséhez szükséges. És itt nem 800 ezres, meg egymilliós lovakról van szó - egy jobb versenyképes ló ennél sokkal többe kerül. A másik meg, amit írtál, hogy ne legyen korhatár: pont erről szól a dolog, ha jól tudom, hogy olyan fiatal, tehetséges lovasokat támogatnak, akik már gyermekkorukban is képesek voltak letenni valamit az asztalra, belőlük lesz majd egy olyan - remélhetőleg - sikeres, felnőtt lovas/edző tábor, ami hosszútávon is képes lesz a színvonal emelésére, megtartására, illetve edzőként a jövendőbeli eredményes lovasok kinevelésére.


Ha boldog-boldogtalant támogatnának, egyrészt kisebb mértékű lenne a támogatás, illetve a kizárólag a támogatásból versenyzést finanszírozó lovasok a támogatás megszűnésével idővel eltűnnének a süllyesztőben. Csak azért támogatni valakit, hogy legyen egy jó éve, amikor jobb lovat magasabb kategóriákban el tud lovagolni, nem érdemes.

2015. márc. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
En sportagtol fuggetlenul azt gondolom, hogy nem az elsportot kene tamogatni, hanem az amator hobbisportolokat, hogy minel tobben hozzajussanak a sportolasi lehetosegekhez akkor is, ha anyagilag nincsenek olyan szinten. Oke, hogy dicsoseg az orszagnak, ha xyz megnyeri az EB-t, de sokkal hasznosabb lenne a fiatalokat egeszseges eletmodra, testmozgasra nevelni, illetve lovas sport eseteb az allatok, a termeszet szeretetere es tiszteletere.
2015. márc. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem max. a versenyeztető lovardákat kéne támogatni.
2015. márc. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5-ös, ebben az esetben már nem erről beszélünk. Itt nem akkora összegekről van szó, hogy a fiatalok mozgása érdekében meg satöbbi... A lovaglást azt úgy tudom támogatják, pl. bevezették iskolákba. De aki alacsonyabb kategóriákban versenyez az sportol, szóval itt nem ez a kérdés. Akkor a díjugratókat nem is kéne szerinted támogatni mert ők már amúgy is sportolnak?
2015. márc. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sporttól függetlenül orrba-szájba meg aztán főleg nem lehet pénzeket osztogatni... Arra még a milliárdosoknak is rámenne a gatyája (és akkor ellenőrizd valahogy, hogy ténylegesen mire megy el a pénz!), főleg úgy, hogy ha mozogni akarsz, azt ingyen is megteheted.

Arra sem kényszerít senki, hogy versenyezz. Én pl. nem tudom kifizetni a lovam meg a saját licencem se, főleg nem úgy, hogy utána még kéne lószállító, nevezési díj, boksz díj,start díj, atyaúristen díj versenyenként... Ez nem jöhet ki még nullára se, nem, hogy nyereségesre nem. Persze tök jó lenne, ha valaki azt mondaná, fizeti nekem, én meg csak csináljam, de ha belegondolunk; ha mondjuk amúgy elég gyatra a tudásom, meg a lovam is kb vágóba illene, de semmiképpen sem versenyre, akkor az hogy jön ki? Megjelenik valahol nagy mellénnyel, hogy na ő ezt támogatja, neki ez az etalon, ebbe éri meg pénzt ölni, én meg már a start előtt leesek a háromlábú gebémről... Most ez nyilván túlzó, de érted a lényeget.

2015. márc. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"hogy minel tobben hozzajussanak a sportolasi lehetosegekhez akkor is, ha anyagilag nincsenek olyan szinten"


Fizessen 2-3 ezer forintot egy óra lovaglásért, mint bárki más és máris sportol. Szép lenne, ha minden második lovas versenykarrierjét finanszíroznák...

Pont az a lényeg, hogy a tehetségeket kell finanszírozni, mert az éri meg. A tehetség pedig a versenysportban az eredményekben mutatkozik meg. Aki nem eredményes, azt miért támogatná bárki is?

2015. márc. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy a felsőbb kategóriás sportolókat kell még jobban nyomni szerintem a jelen helyzet is mutatja, hogy ostobaság. Minden sportágban, lovaglástól függetlenül lehet mondani olyanokat, akiknek keresni valójuk sincs ott. Folyvást az utolsókat kergetik és mégis kapják a lóvét, hála az eredményes nyalásnak...

A támogatásra csak annyit mondanék, hogy az egyik szakág gyűlésén merült fel még tavaly, hogy nincs elegendő megfelelően képzett, rutinos utánpótlás, de ettől függetlenül szigorították a bekerülési lehetőségeket és növelték a költségeket, amiket elvárnak. Na menjenek a ...

Ebben az országban lassan már tényleg minden azon múlik, hogy milyen messzire ér el apuci, anyuci nyelve.

2015. márc. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!